1.2V 200Ah Επαναφορτιζόμενη μπαταρία νικελίου-καδμίου για φωτισμό έκτακτης ανάγκης UPS
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | CB CE UN38.3 MSDS |
| Αριθμό μοντέλου: | 1.2V 200ah |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Τύπος μπαταρίας: | NICD μπαταρίες Pack UPS | Ικανότητα: | 200ah |
|---|---|---|---|
| Δυναμικό: | 1.2V | Διάσταση: | L: 105 W: 165 Η: 345 |
| Βάρος: | 10,5 κιλά | Εκφόρτιση Τάση διακοπής: | 1.0V |
| Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | 10-15% το μήνα | Εγγύηση: | τριών ετών |
| Επισημαίνω: | 1.2 V Επαναφορτιζόμενη μπαταρία Nicd,200Ah Επαναφορτιζόμενη μπαταρία νικελίου-καδμίου,12v Επαναφορτιζόμενη μπαταρία νικελίου-καδμίου |
||
Περιγραφή προϊόντων
1.2V 200Ah επαναφορτιζόμενη μπαταρία νικελίου-καδμίου για ηλεκτρικό ρεύμα έκτακτης ανάγκης
Χαρακτηριστικά
- Εξαιρετική διάρκεια κύκλου: 2000+ κύκλοι βαθιάς εκφόρτωσης
-
Λειτουργία ευρείας θερμοκρασίας: από -40°C έως +50°C
-
Υψηλή αξιοπιστία: Αποδεδειγμένη τεχνολογία για κρίσιμες εφαρμογές
-
Ανεκτικότητα σε υπερφόρτιση: Αντέχει σε συνεχή υπερφόρτιση
-
Αποκατάσταση από βαθιά εκκένωση: πλήρης ανάκαμψη από πλήρη εκκένωση
-
Μικρή συντήρηση: Ελάχιστες απαιτήσεις πότισης
-
Μακρά διάρκεια ζωής: 15-20 χρόνια ζωής σχεδιασμού
-
Υψηλή ικανότητα ρεύματος: υποστηρίζει υψηλές εκκένωσεις ρεύματος
Προδιαγραφές
| Κανονική τάση | 1.2V |
| Δυναμικότητα | 200Ah |
| Βάρος | Με ηλεκτρολύτη: 10,0kg/22,0lbs Χωρίς ηλεκτρολύτη: 7,8kg/17,2lbs |
| Μέγεθος | Δοκιμαστικό υλικό |
| Περιοχή λειτουργικής θερμοκρασίας | -20°C έως + 60°C ((-4°F έως + 140°F) |
| Ζωή κύκλου | ≥ 2000 κύκλοι (μέχρι 80% της χωρητικότητας) |
| Σχεδιασμένη Ζωή | 15-20 χρόνια |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | 10-15% ανά μήνα |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.1C (20A) για 7-8 ώρες |
| Μέγιστο ρεύμα εκκένωσης | 5C (1000A) για 30 δευτερόλεπτα |
| Τεχνική διάταξη αποσύνδεσης | 1.0V |
| Εσωτερική Αντίσταση | ≤ 0,1mΩ |
![]()
Εφαρμογές
- Συστήματα φωτισμού έκτακτης ανάγκηςΠίνακες εξόδου, φωτιστικά έκτακτης ανάγκης
-
Συστήματα UPS:Αδιάλειπτες παροχές ενέργειας για κρίσιμες υποδομές
-
Τηλεπικοινωνίες:Εφεδρική ισχύς σταθμού βάσης
-
Συστήματα ασφαλείας:Συστήματα συναγερμού και ελέγχου πρόσβασης
-
Ιατρικός εξοπλισμός:Εφεδρική ιατρική συσκευή έκτακτης ανάγκης
-
Συστήματα βιομηχανικού ελέγχου:Εφεδρική ισχύς ελέγχου διαδικασίας
-
Σιδηροδρομική σήμανση:Εφεδρική ισχύς συστήματος σηματοδότησης
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
Προφυλάξεις για την φόρτιση
- Χρήση ειδικών φορτιστών NiCd με αντιστάθμιση θερμοκρασίας
-
Διατήρηση της τάσης πλωτήρα σε 1,40-1,45V ανά κύτταρο σε θερμοκρασία 20°C
-
Εκτελέστε χρεώσεις εξισορρόπησης μηνιαίως σε 1,50-1,55V ανά κύτταρο
-
Παρακολούθηση της θερμοκρασίας κατά τη φόρτιση - μείωση της τάσης σε υψηλότερες θερμοκρασίες
-
Ποτέ δεν υπερβαίνει τα 1,65V ανά κύτταρο σε καμία περίπτωση
Επεξεργασία ηλεκτρολυτών
- Φορέστε κατάλληλα ΕΠΠ: ανθεκτικά στα οξέα γάντια, γυαλιά προστασίας και ποδιά
-
Χρησιμοποιήστε μόνο αποσταγμένο ή αφαιρετικοποιημένο νερό για την αναπλήρωση
-
Διατηρήστε το επίπεδο των ηλεκτρολυτών πάνω από τις πλάκες, αλλά κάτω από το μέγιστο σημείο
-
Ποτέ μην προσθέτετε οξύ στο ηλεκτρολύτη - προσθέστε μόνο νερό
-
Καθαρίστε αμέσως τυχόν διαρροές ηλεκτρολυτών με διάλυμα Bicarbonate
Προφυλάξεις κατά την εκφόρτωση
- Αποφύγετε συνεχή εκφόρτιση κάτω από 1,0V ανά κύτταρο
-
Περιορίστε το μέγιστο ρεύμα εκκένωσης σε 5C (1000A) για 30 δευτερόλεπτα το πολύ
-
Παρακολούθηση της θερμοκρασίας των κυψελών κατά τη διάρκεια των υψηλών απορριμμάτων
-
Επιτρέπεται η ψύξη μεταξύ κύκλων εκφόρτισης υψηλού ρεύματος
Αποθήκευση και χειρισμός
- Αποθηκεύεται σε δροσερό, ξηρό, καλά αεριζόμενο χώρο
-
Να φυλάσσεται μακριά από το άμεσο ηλιακό φως και τις πηγές θερμότητας.
-
Να φυλάσσεται όρθια για να αποφεύγεται η διαρροή ηλεκτρολυτών
-
Διατηρήστε τα τερματικά προστατευμένα και απομονωμένα όταν δεν χρησιμοποιούνται
-
Εφαρμογή της προστασίας από σεισμούς σε σεισμικές ζώνες
Μεταφορές
- Μεταφορά σε όρθια στάση για την αποφυγή διαρροής ηλεκτρολυτών
-
Απασχολείται με την προστασία των τροφίμων.
-
Συμμόρφωση με το IATA DGR για τις αερομεταφορές
-
Συμμόρφωση με τους κανονισμούς ADR/RID/IMDG για τις χερσαίες/θαλάσσιες μεταφορές
-
Συσκευασία ως UN 2795, μπαταρία, υγρή, γεμάτη αλκαλικό


