Πακέτο μπαταρίας ιόντων λιθίου 14.4V 5800mAh 1000 κύκλων για υποβρύχιο φωτισμό
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | CE,ROHS,REACH,UL |
| Αριθμό μοντέλου: | - ICR18650-29A 14.4V |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 200pcs |
|---|---|
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Τύπος μπαταρίας: | Συσκευή επαναφορτιζόμενης μπαταρίας ιόντων λιθίου | Διάμετρο*ύψος: | 18*65 χιλιοστά |
|---|---|---|---|
| Ονομαστική τάση: | 14.4V | Ονομαστική χωρητικότητα: | 5800 mAh |
| Εκφόρτιση Τάση διακοπής: | 11V | Αντίσταση: | <240 MΩ |
| Αποθήκευση: | μείον 20 - 45degree | Κύκλος ζωής: | 1000 κύκλοι |
| Επισημαίνω: | Συστοιχία μπαταριών ιόντων λιθίου 14.4v,5800mAh μπαταρία ιόντων λιθίου,1000 κύκλοι 18650 πακέτο μπαταριών |
||
Περιγραφή προϊόντων
14.4V 5800mAh μπαταρία ιόντων λιθίου για υποβρύχιο φωτισμό
Βασικά χαρακτηριστικά
- Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Το μορφότυπο 18650 παρέχει χωρητικότητα 5800mAh σε ένα συμπαγές σχεδιασμό για παρατεταμένο χρόνο λειτουργίας υποβρυχίου φωτισμού.
- Αδύναμη απόδοση: Η σταθερή ισχύς υποστήριξης υποστηρίζει υψηλά ρεύματα εκκένωσης για ισχυρά υποβρύχια φώτα LED.
- Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου: Περισσότεροι από 500 κύκλοι φόρτισης-αφόρτισης, διατηρώντας την αρχική χωρητικότητα άνω του 80%.
- Ενσωματωμένη προστασία: Η PCM προστατεύει από υπερφόρτιση, υπερφόρτιση, υπερστροφή, βραχυκύκλωμα και ακραία θερμοκρασία.
- Συμμόρφωση με το RoHS: Κατασκευάζεται σύμφωνα με τα πρότυπα περιβαλλοντικής ασφάλειας.
- Χαμηλή αυτοαπολύση: διατηρεί την φόρτιση κατά τη διάρκεια των περιόδων αποθήκευσης, ιδανική για εξοπλισμό διαλείπουσας χρήσης.
Τεχνικές προδιαγραφές
| Διάμετρος × ύψος | 18 × 65 mm |
|---|---|
| Ονομαστική τάση | 14.4V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 5800mAh |
| Αντίσταση αντίστασης | < 240 mΩ |
| Τεχνική διάταξη αποσύνδεσης | 11V |
| Μέγιστη τάση φόρτισης | 17V |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | Σταθερό ρεύμα 0.2C Σταθερή τάση 17V 0.01 C5A |
| Τυπικό ρεύμα εκφόρτισης | Συνεχή ρεύμα 1C5A Τελική τάση 11V |
| Μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης | 5800mA |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | Τόση ενέργεια: 0-45°C Αποδέσμευση: -20-60°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -20°C έως 45°C |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | < 3% ανά μήνα (σε θερμοκρασία 20°C) |
| Ζωή κύκλου | 1000 κύκλοι |
Εφαρμογές
Υποβρύχια συστήματα φωτισμού Ιατρικές συσκευές Φωτισμός LED Φως έκτακτης ανάγκης Μεταφορικά ηλεκτρονικά Ενεργειακά εργαλεία Μηχανοκίνητες μηχανές Φώτα δρόμου Ηλεκτρικές σαπίδες Συσκευές επικοινωνίας
Πληροφορίες ασφάλειας
Προφυλάξεις για την φόρτιση
- Χρησιμοποιήστε μόνο ειδικά φορτιστήρια ιόντων λιθίου που έχουν σχεδιαστεί για 16,8V με κατάλληλα όρια ρεύματος.
- Ποτέ μην υπερβαίνετε τη μέγιστη τάση φόρτισης των 16,8V για να αποφευχθεί η θερμική απόδραση.
- Η φόρτιση γίνεται μόνο σε θερμοκρασία από 0 °C έως +45 °C για να αποφευχθεί η βλάβη.
Προφυλάξεις κατά την εκφόρτωση
- Αποφύγετε την εκφόρτιση κάτω από την τάση διακοπής 10,0V για την αποφυγή μη αναστρέψιμων ζημιών.
- Δεν υπερβαίνει το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκφόρτισης 5800mA.
- Λειτουργούν εντός εύρους θερμοκρασίας -20 °C έως +60 °C για βέλτιστες επιδόσεις.
Κατευθυντήριες γραμμές αποθήκευσης
- Αποθήκευση με φόρτιση 30% - 50% για μακροχρόνια αποθήκευση (πάνω από ένα μήνα).
- Να φυλάσσεται σε δροσερό, ξηρό περιβάλλον μεταξύ - 20°C και + 45°C.
- Ελέγξτε την τάση κάθε 3-6 μήνες κατά την παρατεταμένη αποθήκευση.
Θέλετε να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτό το προϊόν




