7.16V 5000mAh 2S LiPo μπαταρία για FPV, Micro Drones & Custom εφαρμογές, 35.8Wh ενέργεια σε Slim 152g σχεδιασμό
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Αριθμό μοντέλου: | LiPo 2S |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 100 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Δυναμικό: | 7,16V | Ικανότητα: | 5000mAh |
|---|---|---|---|
| Ενέργεια: | 35,8 Wh | Τυπικό ρεύμα χρέωσης: | 1C (5,0 A) |
| Τάση φόρτισης: | 8.6V | Θερμοκρασία φόρτισης: | 5-40 ℃ |
| Βάρος: | 152 Γ | Διαστάσεις: | 85 x 30 x 50 mm |
| Επισημαίνω: | Μπαταρία LiPo 7.16V 5000mAh για FPV,Μπαταρία 2S LiPo για μικρά drones,Λεπτή μπαταρία LiPo 35.8Wh 152g |
||
Περιγραφή προϊόντων
7.16V 5000mAh 2S LiPo μπαταρία για FPV, Micro Drones & Custom εφαρμογές, 35.8Wh ενέργεια σε Slim 152g σχεδιασμό
Χαρακτηριστικά
- Εξαιρετική ενεργειακή πυκνότητα:Το βάρος 152g παρέχει υψηλή αναλογία ενέργειας προς βάρος, ευεργετική για φορητές και αεροπορικές εφαρμογές.
- Σταθερή, επίπεδης καμπύλη εκφόρτισης:Η χημεία πολυμερών λιθίου παρέχει σταθερή τάση εξόδου για το μεγαλύτερο μέρος του κύκλου εκφόρτωσης.
- Δοκιμαστική δομή κυψελών σάκους:Προσφέρει καλή ανθεκτικότητα στις δονήσεις και ταιριάζει με ευκολία σε εξατομικευμένα διαμερίσματα.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική τάση | 7.16 V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 5000 mAh (5,0 Ah) |
| Βάρος | 152g |
| Μέγεθος | 85 x 30 x 50 mm |
| Ενέργεια | 350,8 Wh |
|
Δυνατότητα φόρτισης |
8.6V |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης |
|
| Εργασιακό υλικό | Τεχνητό:5°C έως 40°C |
| Αποδέσμευση:-10°C έως 60°C |
![]()
Εφαρμογές
- Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα:Το συμπαγές μέγεθος και το ελαφρύ βάρος παρέχουν εξαιρετική αναλογία ισχύος προς βάρος για παρατεταμένο χρόνο λειτουργίας.
-
Υψηλός ρυθμός εκκένωσης:Η σταθερή συνεχής εκφόρτιση 5C (19A) υποστηρίζει εφαρμογές υψηλής ισχύος με αξιόπιστες επιδόσεις.
-
Σκληρή κατασκευή:Υψηλής ποιότητας κύτταρα λιθίου-πολυμερούς με ανθεκτικό PVC περιτύλιγμα για προστασία από μικρό φυσικό στρες.
-
Ενσωματωμένη προστασία:Περιλαμβάνει ένα τυπικό βύσμα ισορροπίας JST-XH για ασφαλή, ισορροπημένη φόρτιση, διασφαλίζοντας τη μακροζωία των κυψελών.
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
Η φόρτιση
- Μην μαντέψετε τις ρυθμίσεις.Εσύ;Πρέπεινα αποκτήσουν την ακριβήΗ τάση φόρτισης, το όριο ρεύματος φόρτισης και η τάση διακοπήςαπό τηνκατασκευαστής ή προμηθευτής μπαταριών.
- Χρησιμοποιήστε προγραμματιζόμενο/συμβατό φορτιστή:Χρησιμοποιήστε μόνο ένα έξυπνο φορτιστή που μπορεί να ρυθμιστεί χειροκίνητα και με ακρίβεια στοακριβής τάση που καθορίζεται από τον κατασκευαστήΟι προεπιλογές 2S (7.4V/8.4V) είναιΔεν είναι ασφαλές.να χρησιμοποιήσει.
- Συνεχή επιτήρηση: Ποτέ μην φορτίζεις χωρίς επιτήρηση.Η φόρτιση στο εσωτερικόΘήκη ασφαλείας LiPoσε μη εύφλεκτη επιφάνεια σε καλά αεριζόμενο χώρο.
Αποδέσμευση
- Συμβατότητα συσκευών:Βεβαιωθείτε ότι η συσκευή σας είναι σχεδιασμένη για να λειτουργεί με7.16V ονομαστικήΗ χρήση του σε συσκευή που έχει σχεδιαστεί για το πρότυπο 7,4V μπορεί να οδηγήσει σε κακή απόδοση ή σε πρόωρη διακοπή χαμηλής τάσης.
- Αποτρέψτε την υπερβολική εκφόρτωση:Χρησιμοποιήστε συναγερμό τάσης ή οθόνη.Ποτέ.Η υπερφόρτιση βλάπτει μόνιμα τα κύτταρα.
- Παρακολούθηση θερμοκρασίας και ρεύματος:Εάν η μπαταρία ζεσταθεί κατά τη διάρκεια χρήσης, σταματήστε αμέσως.
- Φυσική επιθεώρηση:Πριν από κάθε χρήση, ελέγξτε για πρήξιμο, τρύπες ή διαρροές.Πετάξτε τις κατεστραμμένες μπαταρίες αμέσως και με ασφάλεια.
Αποθήκευση
- Δυνατότητα αποθήκευσης:Για μακροχρόνια αποθήκευση, διατηρήστε τη μπαταρία στην προτεινόμενη από τον κατασκευαστή τάση αποθήκευσης (συνήθως ~ 50% κατάσταση φόρτισης).
- Ασφαλής μεταφορά:Πάντα να μεταφέρετε με τα τερματικά κολλημένα ή καλυμμένα, τοποθετημένα σε σακούλα ασφαλείας LiPo.
- Υπεύθυνη διάθεση:Μην τα απορρίπτετε στα οικιακά απόβλητα.





