Αξιόπιστη φορητή λύση ισχύος: 2000mAh, 3,7V εξαιρετικά λεπτό στοιχείο με μεγάλη διάρκεια ζωής
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Αριθμό μοντέλου: | 3,7V 654060 2000mAh |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C, T/T, Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Δυναμικό: | 3.7 Β | Ικανότητα: | 2000 mAh |
|---|---|---|---|
| Τυπικό ρεύμα χρέωσης: | 0,5C (1000 mA) | Εκφόρτιση Τάση διακοπής: | 3.0 β |
| Χρέωση: | 0°C έως 45°C | Εκπλήρωση: | -20°C έως 60°C |
| Εσωτερική αντίσταση: | ≤ 150 mΩ | Κύκλος ζωής: | 1000 κύκλοι |
| Επισημαίνω: | 2000mah πολυμερής μπαταρία λίθιου,εξαιρετικά λεπτή μπαταρία 3.7V,φορέσιμη ισχύς μεγάλης διάρκειας κύκλου |
||
Περιγραφή προϊόντων
Αξιόπιστη φορητή λύση ισχύος: 2000mAh, 3,7V Ultra-Slim Cell με μακρά διάρκεια κύκλου ζωής
Χαρακτηριστικά
-
Ευέλικτος και συμπαγής παράγοντας σχήματος: Η μαλακή τσάντα με στρώση αλουμινίου-πολυμερούς επιτρέπει ένα λεπτό, ελαφρύ και δυνητικά προσαρμόσιμο σχήμα για να ταιριάζει σε περιορισμένους χώρους συσκευών.
-
Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Προσφέρει μια ευνοϊκή ισορροπία χωρητικότητας και φυσικού όγκου, επιτρέποντας μεγαλύτερους χρόνους εκτέλεσης για φορητές εφαρμογές.
-
Βελτιωμένα χαρακτηριστικά ασφάλειας: Ο σχεδιασμός της μαλακής συσκευασίας και η χρήση ηλεκτρολύτη πολυμερούς/γέλης μειώνουν τον κίνδυνο διαρροής.
-
Μακροχρόνια διάρκεια ζωής και χαμηλή αυτοαπολύσιμη ενέργεια: Σχεδιασμένο για επαναλαμβανόμενη χρήση με μακρά διάρκεια ζωής και διατηρεί καλά την φόρτιση όταν δεν χρησιμοποιείται.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική τάση | 3.7 V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 2000 mAh |
| Τεχνική διάταξη | 30,0 V |
|
Μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης |
1.25C (2.5 Α) |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης |
0.5C (1000 mA)
|
| ρεύμα ταχείας φόρτισης |
1.0C (2000 mA)
|
| Εσωτερική Αντίσταση | ≤ 150 mΩ |
| Εργασιακό υλικό | Τεχνητό:0°C έως 45°C |
| Αποδέσμευση:-20°C έως 60°C | |
| Αποθήκευση | -20°C έως 45°C |
| Διάρκεια κύκλου | 1000 κύκλοι |
![]()
Εφαρμογές
-
Φορητά ηλεκτρονικά είδη καταναλωτικής χρήσης:Εγκέφαλα Bluetooth, φορητοί ηχεία, φορητές συσκευές παιχνιδιού (π.χ. PSP), εντοπιστές GPS.
-
Έξυπνα φορητά & συσκευές υγείας:Τα ρολόγια, οι συσκευές παρακολούθησης της φυσικής κατάστασης, οι φορητές ιατρικές οθόνες, τα όπλα μασάζ, τα θερμαινόμενα ρούχα.
-
Εργαλεία και όργανα χειρός:Ψηφιακές σφραγίδες, μετρήσεις λέιζερ, φορητοί σαρωτές.
-
Παιχνίδια και έργα χόμπι:Παιχνίδια με τηλεχειρισμό, drones (για μικρο ή νανο τάξεις), ηλεκτρονικά DIY.
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
Η φόρτιση
-
Χρησιμοποιήστε ειδικό φορτιστή: Πάντα.χρησιμοποιεί έναΕιδικός φορτιστής ιόντων λιθίου/λιθίου-ποδιούΣχεδιασμένο για το σωστόμέθοδο CC/CV και την ακριβή τάση φόρτισης.
-
Ποτέ να μην υπερχρεώνεις:Μην αφήνετε τη μπαταρία συνδεδεμένη με το φορτιστή επ' αόριστον μετά την πλήρη φόρτιση.
-
Τεσμή σε ασφαλές χώρο:Πάντοτε να φορτώνεις έναμη εύφλεκτη επιφάνειασε μια καλά αεριζόμενη περιοχή.Ποτέ μην φορτίζετε χωρίς επίβλεψη ή ενώ κοιμάστε.
-
Σεβαστείτε τα όρια θερμοκρασίας:Η φόρτιση πραγματοποιείται μόνο εντός του καθορισμένου εύρους θερμοκρασίας (0 °C έως 45 °C).Μην φορτίζετε κάτω από 0°C.
Αποδέσμευση
-
Αποτρέψτε την υπερβολική εκφόρτωση:Ποτέ μην εκφορτώνετε το κύτταρο κάτω από το3.0VΗ συνεχής υπερφόρτιση θα προκαλέσει μόνιμη βλάβη και είναι κίνδυνος για την ασφάλεια.
-
Αποφύγετε Εξαιρετικά Φορτία:Μην υπερβαίνετε τα καθορισμέναμέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης.
-
Διαχείριση θερμοκρασίας:Εάν η μπαταρία ζεσταθεί υπερβολικά (π.χ. > 60°C) κατά τη χρήση, σταματήστε αμέσως τη λειτουργία της και αφήστε την να κρυώσει σε ασφαλές μέρος.
Αποθήκευση
-
Βέλτιστη κατάσταση αποθήκευσης:Για μακροχρόνια αποθήκευση (> 1 μήνα), προετοιμάστε την μπαταρία σε30%-50% κατάσταση φόρτισης(περίπου 3,7V - 3,8V).
-
Περιβάλλον αποθήκευσης:Αποθήκευση σεδροσερό, ξηρό μέροςμακριά από το άμεσο ηλιακό φως, τις πηγές θερμότητας και τα εύφλεκτα υλικά.
-
Προφυλάξεις μεταφοράς:Προστατέψτε τα τερματικά από βραχυκυκλώματα κάλυπτοντάς τα με μονωτική ταινία ή χρησιμοποιώντας μεμονωμένες πλαστικές σακούλες αποθήκευσης.



