26700 5000mAh 3.2V Επαναφορτιζόμενες Μπαταρίες Ιόντων Λιθίου Για Αποθήκευση Ηλιακής Ενέργειας
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Αριθμό μοντέλου: | 26700 5000mAh 3.2V |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Ικανότητα: | 5000mAh | Δυναμικό: | 3,2V |
|---|---|---|---|
| Διάσταση: | Διάμετρος: ύψος 26mm: 70mm | Βάρος: | 88 g |
| Τυπική χρέωση: | Σταθερό ρεύμα: 0.5C (2500mA) | Κύκλος ζωής: | ≥ 1500-2000 κύκλοι |
| Αποθήκευση: | -20°C έως 60°C | Εσωτερική αντίσταση: | Τυπικά ≤15mΩ |
| όνομα: | Μπαταρία λιθίου LiFePO4 | ||
| Επισημαίνω: | Ιονικές επαναφορτιζόμενες μπαταρίες λίθιου,Ιονικές επαναφορτιζόμενες μπαταρίες λίθιου,5000mah 26650 Μπαταρία Ιόντων Λιθίου |
||
Περιγραφή προϊόντων
26700 5000mAh 3,2 V επαναφορτιζόμενες μπαταρίες ιόντων λιθίου για αποθήκευση ηλιακής ενέργειας
Χαρακτηριστικά
- Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου: έχει σχεδιαστεί για περισσότερους από 1500-2000 κύκλους φόρτισης-αφόρτισης, διατηρώντας παράλληλα περισσότερο από το 80% της αρχικής του χωρητικότητας.
-
Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Προσφέρει σημαντική χωρητικότητα 5000mAh σε συμπαγές κυλινδρικό παράγοντα μορφής (26700), παρέχοντας παρατεταμένο χρόνο λειτουργίας για διάφορες εφαρμογές.
-
Σταθερή τάση εκφόρτωσης: Διατηρεί σχετικά σταθερή ονομαστική τάση 3,2V κατά το μεγαλύτερο μέρος του κύκλου εκφόρτωσης, εξασφαλίζοντας σταθερή απόδοση για τις συσκευές που τροφοδοτούνται.
-
Ευρύ εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας: ικανή να λειτουργεί σε ένα ευρύ φάσμα περιβάλλοντων, με απόδοση εκφόρτισης έως -20 °C και αποδοχή φόρτισης έως 45 °C.
-
Χαμηλή αυτοαποξείδωση: διατηρεί την φόρτιση για παρατεταμένες περιόδους όταν δεν χρησιμοποιείται, καθιστώντας την κατάλληλη για εφαρμογές που απαιτούν διαθέσιμη ενέργεια.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική χωρητικότητα | 5000mAh (αποφόρτιση με 0,2C έως 2,5V) |
| Ονομαστική τάση | 3.2V |
| Διάσταση | Διάμετρος: 26 mmΥψόμετρο: 70 mm |
| Τυπική χρέωση | Σταθερό ρεύμα: 0,5C (2500mA) |
| Εργασιακή εικόνα | Τόπος φόρτισης: 0 ~ 45°C |
| Αποδέσμευση: -20 ~ 60°C | |
| Βάρος | 88 g |
| Αποθήκευση |
-20°C έως 60°C (Συστήνεται: 20-25°C) |
| Ζωή κύκλου | ≥1500-2000 κύκλοι |
| Εσωτερική Αντίσταση | Συνήθως ≤ 15mΩ |
![]()
Εφαρμογές
- Εξωτερικοί φορητοί σταθμοί ηλεκτρικής ενέργειας: Παρέχει αποθήκευση ενέργειας για κατασκήνωση, πεζοπορία και υπαίθριες δραστηριότητες.
-
Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας: Ιδανικό για αποθήκευση ηλιακής ενέργειας σε συστήματα εκτός δικτύου ή σε συστήματα εφεδρικής ενέργειας.
-
Ελαφρά ηλεκτρικά οχήματα (LEV): Πηγή ενέργειας για ηλεκτρονικά ποδήλατα, ηλεκτρονικά σκούτερ, ηλεκτρικά τριποδήλατα και καρότσι γκολφ.
-
UPS (αδιάκοπες πηγές ρεύματος): Εφεδρική ισχύς για κρίσιμους εξοπλισμούς όπως υπολογιστές και συσκευές επικοινωνίας.
-
Ηλεκτρικά εργαλεία: Υψηλής ζήτησης εφαρμογές όπως ηλεκτρικά τρυπεία, πριόνια και άλλα ασύρματα εργαλεία.
-
Συστήματα φωτισμού LED: Χρησιμοποιείται σε λαμπτήρες δρόμου, ηλιακούς λαμπτήρες και άλλες λύσεις φωτισμού υψηλής απόδοσης.
-
Βιομηχανικός εξοπλισμός: Εφεδρική ισχύς ή κύρια ισχύς για βιομηχανικούς αισθητήρες, καταγραφείς δεδομένων και άλλο εξοπλισμό.
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
- Χρέωση εντός των προδιαγραφών:Μην φορτίζετε πάνω από τη μέγιστη τάση 3,65V ή υπερβαίνετε το μέγιστο συνεχές ρεύμα φόρτισης που καθορίζεται για την μπαταρία.
- Παρακολούθηση της θερμοκρασίας:Ποτέ μην φορτίζετε μια μπαταρία που είναι κάτω από το μηδέν (0 °C) ή αισθάνεται ζεστή στο άγγιγμα.
- Αποφύγετε την υπερβολική αποφόρτιση:Σταματήστε τη χρήση της μπαταρίας πριν φτάσετε στην τάση διακοπής (2.0V - 2.5V).
- Σεβαστείτε τα σημερινά όρια:Να μην υπερβαίνει το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκφόρτισης για παρατεταμένες περιόδους.
- Διαχείριση θερμοκρασίας:Αποφύγετε την εκφόρτωση εκτός της συνιστώμενης θερμοκρασίας (-20°C έως 60°C).
- Μεικτή αποθήκευση φορτίου:Για μακροχρόνια αποθήκευση (περισσότερη από έναν μήνα), αποθηκεύστε την μπαταρία σε κατάσταση φόρτισης 30% - 50% (SOC).
- Ψυχρό και ξηρό περιβάλλον:Η ιδανική θερμοκρασία αποθήκευσης είναι μεταξύ - 20°C και 25°C.





