Μπαταρία Li SOCl2 Κυλινδρική 3.6V Υψηλής Ισχύος ER34615 19000mAh Φιλική προς το Περιβάλλον
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | CE,ROHS, UL, EN50020 |
| Αριθμό μοντέλου: | -Er34615 19000mAh 3.6V |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Ονομαστική χωρητικότητα: | 19000mah | Δυναμικό: | 3.6V |
|---|---|---|---|
| ΜΕΓΕΘΟΣ: | 34 *61,5 mm (διάμετρο *ύψος) | Μεγάλη διάρκεια ζωής: | 15-20 χρόνια |
| Βάρος: | 106G | Εργασιακή εικόνα: | -55 ℃ έως 85 ℃ |
| Τάση διακοπής: | 2.0V | Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | <1% ετησίως |
| Επισημαίνω: | Μπαταρία Li SOCl2 ER34615,κυλινδρική μπαταρία Li SOCL2,3Η μπαταρία Li SOCL2.6V |
||
Περιγραφή προϊόντων
Υψηλής ισχύος 3.6V ER34615 κυλινδρική μπαταρία Li-SOCl2 19000mAh φιλική προς το περιβάλλον
Χαρακτηριστικά
- Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Προσφέρει μία από τις υψηλότερες ενεργειακές πυκνότητες μεταξύ των πρωτογενών μπαταριών, ιδανική για εφαρμογές μακράς διάρκειας.
-
Εξαιρετική διάρκεια ζωής: Ο εξαιρετικά χαμηλός ρυθμός αυτοαπολύσεως (< 1% ετησίως) επιτρέπει διάρκεια ζωής αποθήκευσης 10 ετών ή περισσότερο.
-
Ευρύ εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας: Λειτουργεί αξιόπιστα σε ακραία περιβάλλοντα, από -55 °C έως +85 °C (μερικές εκδόσεις: -60 °C έως +85 °C).
-
Σταθερή τάση εξόδου: Διατηρεί σταθερό επίπεδο τάσης κατά τη διάρκεια του μεγαλύτερου μέρους της ζωής της εκφόρτισης (π.χ. 90% της χωρητικότητας).
-
Περιβαλλοντικά φιλικό σχεδιασμό: Δεν περιέχει υδράργυρο, κάδμιο ή μόλυβδο.
-
Σκληρή κατασκευή: Συχνά διαθέτει θήκη από ανοξείδωτο χάλυβα και ερμητική σφραγίδα γυαλιού με μέταλλο για αυξημένη αξιοπιστία και πρόληψη διαρροών.
-
Χωρίς συντήρηση: Ως πρωτογενής μπαταρία, δεν απαιτεί φόρτιση ή συντήρηση κατά τη διάρκεια της ζωής της.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική τάση | 3.6V |
| Κατηγοριακή δυναμικότητα | 19000mAh |
| Μέγεθος | 34 * 61,5 mm (διάμετρος*ύψος) |
| Βάρος | 106 γραμμάρια |
| Τεχνική διάταξη | 2.0V |
|
Μέγιστο συνεχές ρεύμα εκφόρτισης |
200mA |
| Μέγιστο ρεύμα παλμού | 400mA |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | < 1% ετησίως |
| Εργασιακή εικόνα | -55 °C έως 85 °C |
| Μακροχρόνια διάρκεια ζωής | 15-20 χρόνια |
![]()
Εφαρμογές
- Έξυπνη μέτρηση:Μετρητές ηλεκτρικού ρεύματος, νερού και φυσικού αερίου (συστήματα AMR/AMI).
-
Βιομηχανικός και ιατρικός εξοπλισμός:Ασύρματοι αισθητήρες, καταγραφείς δεδομένων, ιατρικές συσκευές, υποστήριξη μνήμης και ρολόγια σε πραγματικό χρόνο.
-
Συσκευές ασφαλείας και ασφαλείας:Συστήματα συναγερμού, εντοπιστές GPS και φωτισμός έκτακτης ανάγκης.
-
Ηλεκτρονικά οχήματα:Συστήματα παρακολούθησης πίεσης ελαστικών (TPMS).
-
Στρατιωτική και Αεροδιαστημική:Κατάλληλο για διάφορους στρατιωτικούς εξοπλισμούς επικοινωνίας και αεροδιαστημικές εφαρμογές λόγω του ευρέος εύρους θερμοκρασιών και της αξιοπιστίας.
Προειδοποιήσεις και οδηγίες ασφαλείας
Λειτουργία
- Μην επαναφορτίζετε:Αυτό είναι έναΠρωτογενής (μη επαναφορτιζόμενη)Η προσπάθεια φόρτισης μπορεί να προκαλέσειθέρμανση, διαρροή, ρήξη ή φωτιά.
-
Αποφύγετε βραχυκυκλώματα:Ένα βραχυκύκλωμα μπορεί να δημιουργήσει ακραία θερμότητα και να οδηγήσει σεεξαερισμός, έκρηξη ή φωτιάΠοτέ μην τοποθετείτε χαλαρές μπαταρίες όπου τα τερματικά μπορούν να έρθουν σε επαφή με μεταλλικά αντικείμενα.
-
Τωρινά όρια:Μη υπερβαίνετε τις τιμές που καθορίζονται από τον κατασκευαστή.μέγιστο συνεχές (200-230mA) και παλμικό (400mA) ρεύμαΗ χρήση του σε εφαρμογές υψηλότερης αποστράγγισης από ό,τι έχει σχεδιαστεί μπορεί να προκαλέσει καθυστέρηση της τάσης, πρόωρη βλάβη ή κίνδυνο.
-
Παρακολούθηση τάσης:Αποφύγετε την βαθιά έκκριση κάτω από το συνιστώμενο όριο.τάση διακοπής (2.0V).
-
Περιορισμοί θερμοκρασίας:Η έκθεση σε υπερβολική θερμότητα μπορεί να είναι επικίνδυνη.
Αποθήκευση και απόρριψη
- Αποθήκευση:Αποθήκευση σεδροσερό, ξηρό μέρος(κατά προτίμηση κάτω των 20°C, όχι άνω των 30°C).
-
Απόρριψη: Να μην απορρίπτεται σε κανονικά σκουπίδια.Οι μπαταρίες αυτές πρέπει να ανακυκλώνονται ή να απορρίπτονται ως επικίνδυνα απόβλητα σύμφωνα με τους τοπικούς κανονισμούς.
Άλλες απαγορεύσεις
- Μη καίτε:Η αποτέφρωση μπορεί να προκαλέσει έκρηξη.
-
Μην το αποσυναρμολογείτε:Η αποσυναρμολόγηση θα εκθέσει εσωτερικές χημικές ουσίες, οι οποίες είναι επιβλαβείς.
-
Μην αναμειγνύετε:Μην αναμειγνύετε με διαφορετικούς τύπους μπαταριών, μάρκες ή παλιές/ νέες μπαταρίες.


