2/3AAA 3.6V 300mAh Ni Mh Επαναφορτιζόμενες Μπαταρίες 500 Κύκλων
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | MSDS UN38.3 IEC CE |
| Αριθμό μοντέλου: | 2/3AAA300 3.6V |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Δυναμικό: | 3.6V | Ικανότητα: | 300mAh |
|---|---|---|---|
| Κύκλος ζωής: | περισσότεροι από 500 κύκλοι | επιφύλαξη δαπανών 12m: | >70% |
| Λειτουργία: | -20-60 βαθμός | Εσωτερική αντίσταση: | Λιγότερο από 35mohms |
| Μέθοδος Φόρτισης: | Σταθερή χρέωση | Εγγύηση: | Ένα χρόνο |
| Επισημαίνω: | NI MH 2 3 AAA 300MAH 1.2 V,300mAh Ni Mh Επαναφορτιζόμενες Μπαταρίες,Ni Mh Επαναφορτιζόμενες Μπαταρίες 500 Κύκλων |
||
Περιγραφή προϊόντων
2/3AAA 3.6V 300mAh NiMh επαναφορτιζόμενες μπαταρίες 500Cycles
Χαρακτηριστικά
- Σύνθετο μέγεθος: 2/3AAA συντελεστής σχήματος παρέχει λύση εξοικονόμησης χώρου.
-
Υψηλότερη τάση: 3.6V εξόδου μειώνει την ανάγκη για πολλαπλά κύτταρα σε σειρά.
-
Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου: 500+ κύκλοι φόρτισης με κατάλληλη συντήρηση.
-
Επίδραση στη μνήμη ελαχιστοποιείται: Η βελτιωμένη χημεία NiMH μειώνει την επίδραση στη μνήμη.
-
Σταθερή απόδοση: αξιόπιστη τάση εξόδου καθ' όλη τη διάρκεια του κύκλου εκφόρτωσης.
-
Κόστος-αποτελεσματικότητα: Λιγότερο κόστος ανά κύκλο σε σύγκριση με τις μπαταρίες μιας χρήσης.
Προδιαγραφές
| Κανονική χωρητικότητα | 300mAh |
| ανοιχτό κύκλωμα | 3.6V |
| Εσωτερική Αντίσταση | Λιγότεροι από 35mOhms |
| Μέθοδος χρέωσης | Συνεχής φόρτιση |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 60mA 0.1C 16 ώρες |
| ρεύμα ταχείας φόρτισης | 600mA 1,1 ώρες |
| Ζωή κύκλου | 500 κύκλοι |
| Δοκιμή υπερφόρτισης | 0.1C φορτισμένο για 48 ώρες |
| Επιχείρηση Teerature | -20-60 βαθμοί. |
| Εγγύηση ποιότητας | ένα έτος |
![]()
Εφαρμογές
- Ασύρματη επικοινωνία:Φορητά ραδιόφωνα, συστήματα ιντερκόμ.
-
Ιατρικές συσκευές:Φορητός εξοπλισμός παρακολούθησης, διάγνωση.
-
Καταναλωτικά Ηλεκτρονικά:Τα τηλεχειριστήρια, τα ψηφιακά θερμόμετρα.
-
Συσκευές ασφαλείας:Ασύρματοι αισθητήρες, συστήματα συναγερμού.
-
Μεταφορικά όργανα:Εξοπλισμός δοκιμών, συσκευές μέτρησης.
-
Εφεδρική ισχύς:Εφεδρική μνήμη για ηλεκτρονικά συστήματα.
-
Ειδικό φωτισμό:Πίνακες LED, φώτα έκτακτης ανάγκης.
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
Η φόρτιση
- Χρησιμοποιήστε μόνο ειδικά φορτιστήρια NiMH με κατάλληλο έλεγχο τερματισμού.
-
Ποτέ μην υπερβαίνει τη μέγιστη τάση φόρτισης 4,8V.
-
Αποφύγετε την φόρτιση σε θερμοκρασίες κάτω των 0°C ή άνω των 45°C.
-
Βεβαιωθείτε ότι υπάρχει κατάλληλος εξαερισμός κατά τη φόρτιση.
Αποδέσμευση
- Αποφύγετε την βαθιά εκφόρτιση κάτω από 3,0V συνολικά (1,0V ανά κύτταρο).
-
Μην κάνετε βραχυκύκλωμα στα τερματικά.
-
Παρακολούθηση της θερμοκρασίας της μπαταρίας κατά τη διάρκεια της υψηλής ταχύτητας εκφόρτισης.
-
Αντικαταστήστε την μπαταρία όταν η χωρητικότητα πέσει κάτω από το 80% της αρχικής.
Αποθήκευση και χειρισμός
- Αποθήκευση σε θερμοκρασία δωματίου (20°C) με κατάσταση φόρτισης 40-50%
-
Αποφύγετε την αποθήκευση σε κατάσταση πλήρους φόρτισης ή πλήρους εκφόρτισης
-
Να φυλάσσεται μακριά από το άμεσο ηλιακό φως και τις πηγές θερμότητας.
-
Αποθήκευση σε ξηρές συνθήκες για την πρόληψη της τερματικής διάβρωσης
-
Εφαρμόστε τακτική περιστροφή για εφαρμογές εφεδρικής ισχύος





