18650 7.4V 1700mAh Συσσωρευτής Ιόντων Νατρίου Φιλικός προς το Περιβάλλον
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Αριθμό μοντέλου: | 18650 7.4V 1700mAh |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Τύπος μπαταρίας: | Πακέτο μπαταρίας ιόντων νατρίου | Δυναμικό: | 7.4V |
|---|---|---|---|
| Ικανότητα: | 1700mAh | Βάρος: | 95G |
| Τυπικό ρεύμα χρέωσης: | 0,5C (850mA) | Μέγ. συνεχές ρεύμα εκφόρτισης: | 1C (1700mA) - 2C (3400mA) |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -20 ° C έως +35 ° C | Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | < 5% ανά μήνα |
| Επισημαίνω: | Συσσωρευτής Ιόντων Νατρίου 7.4V,Συσσωρευτής Ιόντων Νατρίου 1700mAh,Μπαταρία 7.4 V 1700mah |
||
Περιγραφή προϊόντων
18650 7,4V 1700mAh μπαταρία ιόντων νατρίου
Χαρακτηριστικά
- Εσωτερική ασφάλεια: Η χημεία ιόντων νατρίου θεωρείται συχνά λιγότερο επιρρεπής σε θερμική απόδραση σε σύγκριση με ορισμένες χημικές ουσίες ιόντων λιθίου υψηλής ενέργειας, συμβάλλοντας στη βελτίωση της ασφάλειας.
-
Εξαιρετική απόδοση σε χαμηλές θερμοκρασίες: Συνήθως διατηρεί καλύτερη απόδοση από τις μπαταρίες ιόντων λιθίου σε περιβάλλον χαμηλών θερμοκρασιών (π.χ. -20 °C).
-
Ικανότητα γρήγορης φόρτισης: υποστηρίζει σχετικά γρήγορη φόρτιση, ενδεχομένως έως 1C ή υψηλότερη.
-
Πλούσια πρώτες ύλες: Χρησιμοποιεί το νάτριο, το οποίο είναι πιο άφθονο και γεωγραφικά ευρέως διαδεδομένο από το λίθιο, γεγονός που ενδεχομένως οδηγεί σε καλύτερη σταθερότητα της αλυσίδας εφοδιασμού και χαμηλότερα μακροπρόθεσμα κόστη.
-
Περιβαλλοντικά φιλικά: Ορισμένα χημικά προϊόντα μπορούν να κατασκευαστούν από πιο φιλικά προς το περιβάλλον υλικά.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική τάση | 7.4V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 1700mAh |
| Βάρος | 95g |
| Μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης | 1C (1700mA) - 2C (3400mA) |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.5C (850mA) |
| Ζωή κύκλου | ≥3000 κύκλοι |
| Θερμοκρασία λειτουργίας |
Τόπος φόρτισης: 0°C έως +55°C Αποδέσμευση: -20°C έως +60°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -20°C έως +35°C |
| Τεχνική διάταξη αποσύνδεσης | 5.6V - 6.0V |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | < 5% ανά μήνα |
![]()
Εφαρμογές
- Φορητά ηλεκτρονικά:Τράπεζες ρεύματος, φορητοί ηχεία και άλλες καταναλωτικές συσκευές που απαιτούν μέτρια ισχύ.
-
Ενεργειακά εργαλεία:Κατάλληλο για μια σειρά από ασύρματα εργαλεία, όπως τρυπεία και πριόνια, επωφελούμενο από την υψηλή ικανότητα ρεύματος εκκένωσης.
-
Φωτισμός έκτακτης ανάγκης και λαμπτήρες LED:Χρησιμοποιείται σε συστήματα φωτισμού έκτακτης ανάγκης και φωτισμού LED.
-
Μικρά συστήματα αποθήκευσης ενέργειας:Εφαρμόζεται σε εφαρμογές αποθήκευσης ενέργειας μικρής κλίμακας, όπως η ηλεκτρονική ενέργεια για ηλεκτρονικές συσκευές ή η ενσωμάτωση με ηλιακά πάνελ.
-
Ηλεκτρικά παιχνίδια:Χρησιμοποιείται σε ηλεκτρικά παιχνίδια.
Προειδοποιήσεις και οδηγίες ασφαλείας
Η φόρτιση
- Χρησιμοποιήστε καθορισμένους φορτιστές:Η φόρτιση γίνεται μόνο με φορτιστή ειδικά σχεδιασμένο για:Συσκευές για την κατασκευή ηλεκτρικών συσσωρευτώνΗ χρήση ενός φορτιστή για άλλες χημικές λειτουργίες μπαταρίας (π.χ. ιόντων λιθίου) δεν είναι ασφαλής.
-
Ελέγχος θερμοκρασίας:Μη φορτίζετε εκτός της καθορισμένης περιοχής θερμοκρασίας (0°C έως +55°CΗ φόρτιση εκτός αυτού του εύρους μπορεί να προκαλέσει βλάβη ή κίνδυνο.
-
Περιορισμοί τάσης/ή ρεύματος:Μη υπερβαίνετε τη μέγιστη τάση ή ρεύμα φόρτισης.
Αποδέσμευση
- Περιορισμός τάσης:Μην ξεφορτώνετε την μπαταρία κάτω από το συνιστώμενο όριο.τάση διακοπής (περίπου 5,6V-6,0V για το πακέτο)Η βαθιά εκκένωση μπορεί να καταστρέψει την μπαταρία.
-
Όριο ρεύματος:Μη υπερβαίνει το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης.
-
Θέρμανση:Αποφύγετε την εκφόρτωση σε θερμοκρασίες πέραν του καθορισμένου εύρους για βέλτιστες επιδόσεις και ασφάλεια.
Αποθήκευση
- Ιδανική χρέωση αποθήκευσης:Για μακροχρόνια αποθήκευση, συνιστάται η αποθήκευση της μπαταρίας σε κατάσταση φόρτισης μεταξύ30% και 50%.
-
Περιβάλλον αποθήκευσης:Η συνιστώμενη θερμοκρασία αποθήκευσης είναι συνήθως-20°C έως +35°C.



