Μπαταρία Drone 3.6V 50Ah - Ημιστερεάς κατάστασης για μεγάλη πτήση & μέγιστο ωφέλιμο φορτίο, Γρήγορη φόρτιση, Βελτιωμένη ασφάλεια
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Ονομα: | Ημιαπαράλληλη μπαταρία | Κανονική ικανότητα: | 50 Αχ |
|---|---|---|---|
| Κανονική τάση: | 3.6V | Τάση φόρτισης: | 4,0 V ± 0,05 V |
| Διάσταση: | 11*105*230 χλστ | Τάση διακοπής εκφόρτισης: | 2,5 V |
| Δυνατότητα γρήγορης φόρτισης: | Έως 2C (100A) | Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | <3> |
| Κύκλος Ζωής: | ≥ 1.000 κύκλοι | ||
| Επισημαίνω: | Μπαταρία drone 3.6V 50Ah,Μπαταρία drone ημιστερεάς κατάστασης,Μπαταρία drone ταχείας φόρτισης |
||
Περιγραφή προϊόντων
3.6V 50Ah μπαταρία Drone - ημι-σκληρή κατάσταση για μακρά πτήση και μέγιστο ωφέλιμο φορτίο, γρήγορη φόρτιση, βελτιωμένη ασφάλεια
Χαρακτηριστικά
- Επαναστατική ενεργειακή πυκνότητα:ΗΠρωταρχικό πλεονέκτημα για τα dronesΣημαντικά υψηλότερη αναλογία Wh/kg σημαίνει είτεπολύ μεγαλύτερες ώρες πτήσηςγια αποστολές παρακολούθησης, χαρτογράφησης ή επιθεώρησης ή για την ικανότητα να μεταφέρουνβαρύτερα φορτίαΧωρίς να θυσιάσουμε χρόνο.
-
Ενισχυμένη ασφάλεια:Ο ημι- στερεός ηλεκτρολύτης είναιμη εύφλεκτοκαιΥψηλής αντοχής στην θερμική απόδρασηΑυτό μειώνει δραστικά τον κίνδυνο πυρκαγιάς ή έκρηξης λόγω φυσικής βλάβης, υπερφόρτωσης ή βραχυκύκλωσης.ή ευαίσθητα περιβάλλοντα.
-
Υπερ-γρήγορη φόρτιση:Η δυνατότητα γρήγορης φόρτισης 2C επιτρέπει ταχεία στροφή μεταξύ των πτήσεων.Αυτό αλλάζει το παιχνίδι για τις εμπορικές επιχειρήσεις όπου η μεγιστοποίηση των καθημερινών εκδρομών είναι απαραίτητη για την κερδοφορία και την αποτελεσματικότητα..
- Υψηλής ισχύος και σταθερότητα:Η χαμηλή εσωτερική αντίσταση επιτρέπει στην μπαταρία να παράγει τεράστια ρεύματα (5C) με ελάχιστη πτώση τάσης.ιδιαίτερα κρίσιμη κατά τη διάρκεια της απογείωσης και σε συνθήκες ανέμου.
-
Λειτουργία ευρείας θερμοκρασίας:Η αξιόπιστη λειτουργία σε ευρύ εύρος θερμοκρασιών εξασφαλίζει την ικανότητα αποστολής σε διάφορα κλίματα, από τις κρύες έρευνες σε μεγάλο υψόμετρο έως τις επιθεωρήσεις στην καυτή έρημο,όπου οι παραδοσιακές μπαταρίες υποφέρουν σοβαρή απώλεια απόδοσης.
Προδιαγραφές
| Κανονική χωρητικότητα | 50Ah |
| Κανονική τάση | 3.6V |
| Δυνατότητα φόρτισης | 4.2 V ± 0,05 V |
| Διάσταση | 11 mm × 105 mm × 230 mm |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.5C (25 Α) |
| ρεύμα ταχείας φόρτισης | 1C (50 Α) |
| Εσωτερική Αντίσταση | ≤ 10 mΩ |
|
Μαξ. Συνεχή ρεύμα εκφόρτισης |
1C (50 A) - 3C (150 A) |
| Επιχείρηση Teerature |
Τόπος φόρτισης: 0°C έως +55°C
Αποδέσμευση: -20°C έως +60°C |
| Βάρος | 593 g |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -20°C έως +35°C |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | < 3% ανά μήνα |
![]()
Εφαρμογές
-
Αεροσκάφη βαρέων μεταφορών και εφοδιαστικής:Για παράδοση, αγροτικές ψεκαστικές και βιομηχανικό φορτίο.
-
ΔΕΑ μακράς αντοχής:Για αεροπορική χαρτογράφηση, γεωγραφική έρευνα, επιθεώρηση γραμμικής υποδομής (ηλεκτρικές γραμμές, αγωγούς) και συνοριακή/θηριακή περιπολία.
-
Κινηματογραφία και επαγγελματική φωτογραφία Drones:Όπου ο μέγιστος χρόνος πτήσης με υψηλής ποιότητας τσιμπάνια και κάμερες είναι ζωτικής σημασίας.
-
Πρώτος ανταποκριτής και ανιχνευτικά μη επανδρωμένα:Απαιτούν αξιοπιστία, γρήγορη ανάπτυξη και μεγαλύτερο χρόνο στον αέρα.
-
Χρήστες-στόχος:Εμπορικοί πάροχοι υπηρεσιών drone, κυβερνητικές υπηρεσίες, ερευνητικά ιδρύματα, και προηγμένοι χόμπι.
Προειδοποιήσεις και οδηγίες ασφαλείας
Η φόρτιση
- Χρησιμοποιήστε καθορισμένους φορτιστές:Η φόρτιση γίνεται μόνο με φορτιστή που έχει σχεδιαστεί για:3.6V μπαταρίες ιόντων λιθίουχρησιμοποιώντας τη μέθοδο CC/CV.
-
Ελέγχος θερμοκρασίας:Μη φορτίζετε εκτός της καθορισμένης περιοχής θερμοκρασίας (0°C έως +55°CΗ φόρτιση κάτω των 0°C μπορεί να οδηγήσει σε επικάλυψη με λιθίου· η φόρτιση πάνω από τους 55°C είναι επικίνδυνη.
-
Περιορισμοί τάσης/ή ρεύματος:Μη υπερβαίνουν τη μέγιστη τάση φόρτισης4.25Vή το μέγιστο ρεύμα φόρτισης.
Αποδέσμευση
- Περιορισμός τάσης:Μην ξεφορτώνετε την μπαταρία κάτω από τοτάση διακοπήςγια την πρόληψη βλάβης από βαθιά εκκένωση.
-
Όριο ρεύματος:Μη υπερβαίνει το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης.
-
Παρακολούθηση της θερμοκρασίας:Εάν η μπαταρία ζεσταθεί υπερβολικά κατά τη χρήση, σταματήστε τη λειτουργία της και αφήστε την να κρυώσει.
Αποθήκευση
- Ιδανική χρέωση αποθήκευσης:Για μακροχρόνια αποθήκευση, αποθηκεύστε την μπαταρία σε κατάσταση φόρτισης μεταξύ30% και 50%.
-
Περιβάλλον αποθήκευσης:Να φυλάσσεται σε δροσερό, ξηρό μέρος μακριά από άμεσο ηλιακό φως και υγρασία.



