Μπαταρία 3.2V 26650 4000mah Deep Cycle Lithium Iron Phosphate
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | UN38.3 MSDS |
| Αριθμό μοντέλου: | 3.2V 4000mAh |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| όνομα: | 26650 Μπαταρία 4000mah | Ονομαστική χωρητικότητα: | 4000 mAh |
|---|---|---|---|
| Ονομαστική τάση: | 3,2V | Μέγιστο ρεύμα απαλλαγής: | 2C |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης: | 1C | Απαλλαγή: | -20℃~60℃ |
| Χρεώνετε: | 0°C ~ 45°C | Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | ≤ 3%/μήνα |
| Κύκλος ζωής: | 2000 φορές | ||
| Επισημαίνω: | βαθιά μπαταρία κύκλων φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου,26650 Μπαταρία 4000mah,βαθιά μπαταρία φωσφορικού άλατος σιδήρου λίθιου κύκλων |
||
Περιγραφή προϊόντων
26650 3.2V 4000mAh Βαθύ κύκλο μπαταρία λιθίου σιδήρου φωσφορικού
Χαρακτηριστικά
- Εξαιρετική ασφάλεια: Η χημεία του LiFePO4 είναι εξαιρετικά σταθερή, ανθεκτική στην θερμική απόδραση και μη καύσιμη υπό κανονικές συνθήκες.
-
Μακροχρόνια διάρκεια κύκλου: ικανή για πάνω από 2000 κύκλους φόρτισης-αφόρτισης, διατηρώντας το 80% της χωρητικότητας.
-
Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Παρέχει σημαντική ισχύ σε ένα συμπαγές παράγοντα μορφής.
-
Ευρύ εύρος θερμοκρασίας: εκτελείται αξιόπιστα τόσο σε περιβάλλον υψηλής όσο και χαμηλής θερμοκρασίας.
-
Περιβαλλοντικά φιλικό: δεν περιέχει τοξικά βαρέα μέταλλα (μόλυβδος, κάδμιο, υδράργυρος).
-
Χαμηλή αυτοαπολύση: διατηρεί την φόρτιση για παρατεταμένες περιόδους όταν δεν χρησιμοποιείται.
-
Χωρίς επίδραση μνήμης: Μπορεί να επαναφορτιστεί σε οποιαδήποτε κατάσταση φόρτισης χωρίς μείωση της χωρητικότητας.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική τάση | 3.2V |
| Κατηγοριακή δυναμικότητα | Δυνατότητα άντλησης: |
| Ενέργεια | 120,8Wh |
| Μέγεθος | 26 mm (διάμετρος) × 65 mm (ύψος) |
| Βάρος | ≈200g (0,2kg) |
| Ζωή κύκλου | ≥ 2000 κύκλοι (μέχρι 80% αρχικής χωρητικότητας) |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης | 1C |
| Μέγιστο ρεύμα εκκένωσης | 2C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | Τόπος φόρτισης: 0°C έως 45°C. Τρόπος εκφόρτισης: -20°C έως 60°C. |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -20°C έως 45°C (Συστήνεται: 20-25°C) |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | < 3% ανά μήνα |
![]()
Εφαρμογές
- Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας: Ιδανικό για συστοιχίες ηλιακών συσσωρευτών και συστήματα εκτός δικτύου.
-
Ηλεκτρικά οχήματα: Πηγή ενέργειας για ηλεκτρονικά ποδήλατα, ηλεκτρονικά σκούτερ και καρότσια γκολφ.
-
Φορητοί σταθμοί ηλεκτρικής ενέργειας: Εφεδρική ενέργεια για κάμπινγκ, RV και χρήση έκτακτης ανάγκης.
-
Ναυτικό εξοπλισμό: Μηχανές τρολ, συστήματα πλοήγησης και ναυτικά ηλεκτρονικά.
-
Συστήματα UPS: Αδιάλειπτες πηγές ενέργειας για κρίσιμο εξοπλισμό.
-
Ενεργειακά εργαλεία: Εφαρμογές υψηλής αποστράγγισης που απαιτούν αξιόπιστες επιδόσεις.
-
Συστήματα φωτισμού LED: Ηλιακά φώτα δρόμου και φωτισμός έκτακτης ανάγκης.
Προφυλάξεις χρήσης και προειδοποιήσεις ασφαλείας
Προφυλάξεις φόρτισης:
- Χρησιμοποιήστε μόνο φορτιστές ειδικά σχεδιασμένους για τη χημεία LiFePO4
-
Ποτέ μην υπερβαίνει τη μέγιστη τάση φόρτισης των 3,65V
-
Μην φορτίζετε σε θερμοκρασίες κάτω των 0°C ή άνω των 45°C
-
Σταματήστε τη χρήση εάν η μπαταρία ζεσταθεί, πρηστεί ή καταστραφεί κατά τη φόρτιση
Προφυλάξεις κατά την εκφόρτωση:
- Αποφύγετε βαθιές εκκένωσεις κάτω των 2,5V
-
Δεν υπερβαίνει το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκφόρτισης 4A
-
Ποτέ μην κάνετε βραχυκύκλωμα στα τερματικά της μπαταρίας
-
Επιτρέψτε στην μπαταρία να κρυώσει μεταξύ των εφαρμογών υψηλής αποστράγγισης
Αποθήκευση και χειρισμός:
- Φυλάσσεται σε δροσερό, ξηρό περιβάλλον (20-25°C ιδανικά)
-
Διατήρηση του επιπέδου χρέωσης στο 40-60% για τη μακροχρόνια αποθήκευση
-
Να φυλάσσεται μακριά από νερό, υγρασία και άμεσο ηλιακό φως
-
Χρησιμοποιήστε απομονωμένα εργαλεία όταν χειρίζεστε πολλές μπαταρίες
Σημειώσεις εγκατάστασης:
- Διασφάλιση της κατάλληλης πολικότητας κατά τη σύνδεση με τις συσκευές
-
Χρησιμοποιήστε κατάλληλες θήκες ή θήκες μπαταρίας
-
Για διαμορφώσεις πολλαπλών μπαταριών, χρησιμοποιήστε μπαταρίες του ίδιου τύπου, ηλικίας και χωρητικότητας
-
Εφαρμόστε τη σωστή εξισορρόπηση για σειρές/παράλληλες διαμορφώσεις




