Η μπαταρία Li-Polymer υψηλής χωρητικότητας 2350mAh - Ultra Slim 7.5mm Thin, 3.7V επαναφορτιζόμενο κύτταρο για φορητές έξυπνες συσκευές
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Αριθμό μοντέλου: | 752896 3,7V 2350mAh |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Δυναμικό: | 3.7 Β | Ικανότητα: | 2350 mAh |
|---|---|---|---|
| Τυπικό ρεύμα χρέωσης: | 0,5C (1175 mA) | Τάση διακοπής εκφόρτισης: | 3.0 β |
| Χρέωση: | 0°C έως 45°C | Εκπλήρωση: | -20°C έως 60°C |
| Εσωτερική Αντίσταση: | ≤ 80 mΩ | Κύκλος Ζωής: | ≥300 κύκλοι |
| Επισημαίνω: | 2350mAh Li-Polymer μπαταρία με εγγύηση,Υπερ λεπτή επαναφορτιζόμενη μπαταρία 7,5 mm |
||
Περιγραφή προϊόντων
Η μπαταρία Li-Polymer υψηλής χωρητικότητας 2350mAh - Ultra Slim 7.5mm Thin, 3.7V επαναφορτιζόμενο κύτταρο για φορητές έξυπνες συσκευές
Χαρακτηριστικά
- Υπερ-μικρός & προσαρμόσιμος παράγοντας μορφής:Ο σχεδιασμός της μαλακής τσάντας επιτρέπει τη μέγιστη ευελιξία στη διάταξη της συσκευής, προσαρμόζοντας αποτελεσματικά σε λεπτό και συμπαγές προϊόν.
-
Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα:Προσφέρει εξαιρετική χωρητικότητα (2350mAh) για τον φυσικό του όγκο, επιτρέποντας μεγαλύτερο χρόνο λειτουργίας της συσκευής χωρίς αύξηση του μεγέθους.
-
Βελτιωμένο προφίλ ασφάλειας:Η κατασκευή της τσάντας είναι λιγότερο επιρρεπής σε βίαιες καταστάσεις αποτυχίας σε σύγκριση με τα άκαμπτα μεταλλικά κελύφη.
-
Ελαφρύ:Η απουσία άκαμπτου μεταλλικού περιβλήματος μειώνει σημαντικά το βάρος σε σύγκριση με κυλινδρικά κύτταρα παρόμοιας χωρητικότητας.
-
Χαμηλή Αυτοεκκένωση:Διατηρεί την φόρτιση όταν δεν χρησιμοποιείται, ιδανικό για προϊόντα που μπορεί να βρίσκονται στα ράφια ή να χρησιμοποιούνται διαλείμματα.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική τάση | 3.7 V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 2350 mAh |
| Τεχνική διάταξη | 30,0 V |
|
Μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης |
1.5C (3525 mA) |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης |
|
| ρεύμα ταχείας φόρτισης |
|
| Εσωτερική Αντίσταση | ≤ 80 mΩ |
| Εργασιακό υλικό | Τεχνητό:0°C έως 45°C |
| Αποδέσμευση:-20°C έως 60°C | |
| Αποθήκευση | -20°C έως 45°C |
| Διάρκεια κύκλου | ≥ 300 κύκλοι |
![]()
Εφαρμογές
- Συσκευές ηλεκτρονικού εξοπλισμού καταναλωτή:Φορητά DVD/Media players, κονσόλες παιχνιδιών, προηγμένα τηλεχειριστήρια.
-
Φορητές υπολογιστικές συσκευές και περιφερειακά:Υπερ- λεπτά πληκτρολόγια Bluetooth, προηγμένα κουτιά φόρτισης stylus, φορητοί σαρωτές barcode.
-
IoT & έξυπνες συσκευές:Κέντρα οικιακής αυτοματοποίησης, έξυπνες συσκευές ασφαλείας (αισθητήρες, ιχνηλατητές), φορητοί τερματικοί σταθμοί POS.
-
Ιατρικές και ιατρικές συσκευές:Φορητός διαγνωστικός εξοπλισμός, φορητοί ελεγκτές υγείας, φορητοί σαρωτές (μη κρίσιμοι).
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
Η φόρτιση
- Μόνο ο σωστός φορτιστής:Η χρήση λανθασμένης τάσης (π.χ. 4,35V για κύτταρο 4,2V) είναι εξαιρετικά επικίνδυνη.
- Χωρίς χρέωση:Μην εφαρμόζετε συνεχή χρέωση στάθμευσης ή συντήρησης μετά την ολοκλήρωση του κύκλου CV.
- Θέρμανση:Η φόρτιση πραγματοποιείται μόνο εντός του καθορισμένου εύρους θερμοκρασίας (0 °C έως 45 °C).Ποτέ μην φορτίζετε κάτω από 0 °C.
- Παρακολούθηση:Μην αφήνετε τις μπαταρίες χωρίς επίβλεψη για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Αποδέσμευση
- Αποτρέψτε την υπερβολική εκφόρτωση: Ποτέ.εκφορτώσει το κύτταρο κάτω από το3.0VΗ συνεχής υπερφόρτιση θα καταστρέψει μόνιμα το κύτταρο.
- Σεβαστείτε τα σημερινά όρια:Μην υπερβαίνετε τα καθορισμέναΜέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσηςΤο υπερβολικό ρεύμα προκαλεί υπερθέρμανση, ταχεία εξασθένηση της χωρητικότητας και κινδύνους για την ασφάλεια.
- Θέρμανση:Εάν η μπαταρία ζεσταθεί υπερβολικά (> 60°C) κατά τη χρήση, διακόψτε τη χρήση και αφήστε την να κρυώσει σε ασφαλές μέρος.
Αποθήκευση
- Μηχανική προστασία:Η τσάντα από αλουμίνιο είναι εύκολα τρυπημένη ή σκισμένη.Ποτέ.Βεβαιωθείτε ότι το περίβλημα της συσκευής παρέχει επαρκή υποστήριξη και προστασία.
- Βέλτιστη αποθήκευση:Για μακροχρόνια αποθήκευση (> 1 μήνα), προετοιμάστε την μπαταρία για30%-50% της χρέωσης(~ 3, 7 V - 3, 8 V) και αποθηκεύεται σε δροσερό, ξηρό περιβάλλον.
- Επιθεώρηση:Πριν από τη χρήση, ελέγξτε αν υπάρχουν σημάδιαπρήξιμο, διαρροή, τρύπα ή κατεστραμμένα δόντια.Απορρίψτε και ανακυκλώστε αμέσως οποιοδήποτε κατεστραμμένο κύτταρο.


