Μπαταρία Λιθίου Ιόντων Πολυμερούς Επαναφορτιζόμενη Ημιστερεάς Κατάστασης 6000mAh 3.7 V
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| όνομα: | επαναφορτιζόμενη μπαταρία πολυμερούς ιόντων λιθίου 3,7 v | Κανονική ικανότητα: | 6000 mAh |
|---|---|---|---|
| Κανονική τάση: | 3,7V | Τάση φόρτισης: | 4.2 V ± 0.05 V |
| Διάσταση: | 12.5*105*210mm | Τυπικό ρεύμα χρέωσης: | 0,5C (3000 MA) |
| Εσωτερική αντίσταση: | ≤ 8 MΩ | Γρήγορη ρεύμα φόρτισης: | 1C (6000 MA) |
| Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | <3> | ||
| Επισημαίνω: | Μπαταρία Ημιστερεάς Κατάστασης 6000mAh,Ημιστερεάς Κατάστασης Επαναφορτιζόμενη Μπαταρία,επαναφορτιζόμενη μπαταρία πολυμερούς ιόντων λιθίου 3 |
||
Περιγραφή προϊόντων
3.7V 6000mAhΗμισφαιρική επαναφορτιζόμενη μπαταρία πολυμερούς ιόντων λιθίου
Χαρακτηριστικά
- Βελτιωμένο προφίλ ασφάλειας: Ο ημι-στερεός ηλεκτρολύτης είναι λιγότερο εύφλεκτος από τους συμβατικούς υγρούς ηλεκτρολύτες, γεγονός που μπορεί να βελτιώσει σημαντικά την αντοχή της μπαταρίας σε διαρροές, θερμική απόδραση,και να βελτιώσει τη συνολική ασφάλεια .
-
Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Αυτή η μπαταρία προσφέρει σημαντική χωρητικότητα 6000mAh σε συμπαγή μορφή, καθιστώντας την κατάλληλη για εφαρμογές που απαιτούν μεγάλο χρόνο λειτουργίας.
-
Πιθανότητα μακράς διάρκειας κύκλου ζωής: Η ημισφαιρική κατάσταση μπορεί να βοηθήσει στην καταστολή της ανάπτυξης δενδρίτη λιθίου και να μειώσει τις παρενέργειες στις διεπαφές των ηλεκτροδίων, συμβάλλοντας στην παράταση της διάρκειας κύκλου ζωής.
-
Ευρύ εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας: Είναι ικανό να λειτουργεί σε ένα ευρύ φάσμα περιβάλλοντων, με ιδιαίτερα καλύτερη απόδοση σε χαμηλές θερμοκρασίες σε σύγκριση με ορισμένους άλλους τύπους μπαταριών.
-
Ελαφριά και ευέλικτη συσκευασία: Οι μπαταρίες πολυμερούς λιθίου που χρησιμοποιούν ευέλικτη συσκευασία μπορούν να είναι ελαφρύτερες και να επιτρέπουν λεπτότερα σχέδια σε σύγκριση με τις παραδοσιακές μπαταρίες με μεταλλικό περίβλημα.
Προδιαγραφές
| Κανονική χωρητικότητα | 6000mAh |
| Κανονική τάση | 3.7V |
| Δυνατότητα φόρτισης | 4.2 V ± 0,05 V |
| Διάσταση | 12.5*105*210mm |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.5C (3000 mA) |
| ρεύμα ταχείας φόρτισης | 1C (6000 mA) |
| Εσωτερική Αντίσταση | ≤ 8 mΩ |
|
Μαξ. Συνεχή ρεύμα εκφόρτισης |
30C (18000 mA) |
| Επιχείρηση Teerature |
Τόπος φόρτισης: 0°C έως +45°C
Αποδέσμευση: -20°C έως +60°C |
| Βάρος | 605 g |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -20°C έως +35°C |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | < 3% ανά μήνα |
![]()
Εφαρμογές
- Καταναλωτικά Ηλεκτρονικά:Μεταφορτωτές μονάδες ενέργειας, προηγμένος προσωπικός εξοπλισμός ήχου.
-
Μεταφορικά ηλεκτρικά εργαλεία:Όπως ασύρματα τρυπεία και πριόνια.
-
Ελαφριά ηλεκτρικά οχήματα (LEV):Ηλεκτρικά σκούτερ, ηλεκτρικά ποδήλατα.
-
Εφεδρικά συστήματα ισχύος:Αδιάλειπτες πηγές ρεύματος, φωτισμός έκτακτης ανάγκης.
-
Ρομποτική και Drones:Για τροφοδοσία αυτοματοποιημένων συστημάτων και μη επανδρωμένων αεροσκαφών.
-
Ιατρικός και βιομηχανικός εξοπλισμός:Φορητές συσκευές και όργανα παρακολούθησης.
Προειδοποιήσεις και οδηγίες ασφαλείας
Χρήσιμο
- Χρησιμοποιήστε καθορισμένους φορτιστές:Η φόρτιση γίνεται μόνο με φορτιστή ειδικά σχεδιασμένο για:3.7V μπαταρίες ιόντων λιθίου/πολυμερούςΗ χρήση ενός εσφαλμένου φορτιστή μπορεί να προκαλέσει βλάβη ή πυρκαγιά.
-
Ελέγχος θερμοκρασίας:Μη φορτίζετε εκτός της καθορισμένης περιοχής θερμοκρασίας (0°C έως +45°CΗ φόρτιση κάτω από 0 ° C ή πάνω από 45 ° C είναι επικίνδυνη.
-
Περιορισμοί τάσης/ή ρεύματος:Μη υπερβαίνουν τη μέγιστη τάση φόρτισης4.25Vή το μέγιστο ρεύμα φόρτισης.
-
Αποφύγετε την υπερβολική χρέωση:Μην αφήνετε την μπαταρία συνδεδεμένη με το φορτιστή επ'αόριστον μετά την πλήρη φόρτιση.
Αποδέσμευση
- Περιορισμός τάσης:Μην ξεφορτώνετε την μπαταρία κάτω από τοτάση διακοπής (2.75V-3.0V)Η βαθιά εκκένωση μπορεί να καταστρέψει την μπαταρία.
-
Όριο ρεύματος:Μην υπερβαίνετε το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης.
-
Παρακολούθηση της θερμοκρασίας:Εάν η μπαταρία ζεσταθεί υπερβολικά κατά τη διάρκεια της χρήσης, σταματήστε τη λειτουργία της και αφήστε την να κρυώσει.
Αποθήκευση
- Ιδανική χρέωση αποθήκευσης:Για μακροχρόνια αποθήκευση (περισσότερη από ένα μήνα), αποθηκεύστε την μπαταρία σε κατάσταση φόρτισης μεταξύ30% και 50%(περίπου 3.7V-3.9V).
-
Περιβάλλον αποθήκευσης:Αποθήκευση σεδροσερό, ξηρό μέροςΗ συνιστώμενη θερμοκρασία αποθήκευσης είναι συνήθως-20°C έως +35°C.




