Μπαταρία χλωριούχου θιονυλίου λιθίου 1/2 AA 3.6 V Er14250 1200mAh χωρίς συντήρηση
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | CB IEC MSDS UN38.3 |
| Αριθμό μοντέλου: | 1/2AA ER14250 |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Δυναμικό: | 3.6V | Ικανότητα: | 1200mAh |
|---|---|---|---|
| ΜΕΓΕΘΟΣ: | Διάμετρος 14,5mm ύψος 25,2mm | Μακρά ζωή: | Πάνω από 10 χρόνια |
| Εργασιακή εικόνα: | -55 έως 85 βαθμούς C | Βάρος: | 11G |
| Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | ≤ 1% ετησίως | Τάση διακοπής: | 2.0V |
| όνομα: | Μπαταρία θειονυλοχλωριδίου λιθίου 3,6 V | ||
| Επισημαίνω: | er14250 μέγεθος 1 2aa 3.6 volt,Μπαταρία θειονυλοχλωριδίου λιθίου 3,6 V |
||
Περιγραφή προϊόντων
1/2 AA μπαταρία λιθίου θιονυλ χλωριούχου 3.6v Er14250 1200mAh
Χαρακτηριστικά
- Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Προσφέρει μία από τις υψηλότερες ενεργειακές πυκνότητες μεταξύ των πρωτογενών μπαταριών, ιδανική για εφαρμογές μακράς διάρκειας.
-
Εξαιρετική διάρκεια διατήρησης: Ο εξαιρετικά χαμηλός ρυθμός αυτοαποδέσμευσης (≤ 1% ετησίως) επιτρέπει διάρκεια διατήρησης 10 ετών και άνω.
-
Ευρύ εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας: Λειτουργεί αξιόπιστα σε ακραία περιβάλλοντα, από -55 °C/-60 °C έως +85 °C.
-
Σταθερή τάση εξόδου: Διατηρεί ένα αξιοσημείωτα σταθερό επίπεδο τάσης καθ' όλη τη διάρκεια της ζωής της εκφόρτισης (π.χ. 90% της χωρητικότητας).
-
Σκληρή κατασκευή: Διαθέτει θήκη από ανοξείδωτο χάλυβα και ερμητική σφραγίδα γυαλιού με μέταλλο για αυξημένη αξιοπιστία και πρόληψη διαρροών.
-
Χωρίς συντήρηση: Ως πρωτογενής μπαταρία, δεν απαιτεί φόρτιση ή συντήρηση κατά τη διάρκεια της ζωής της.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική τάση | 3.6V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 1200mAh |
| Διάσταση | Διάμετρος: 14,5 mm* ύψος: 25,4 mm |
| Βάρος | 11g |
| Μέγιστο συνεχές ρεύμα | 25mA |
| Μέγιστο ρεύμα παλμού | 50mA |
| Περιοχή θερμοκρασίας λειτουργίας | -55°C ~+85°C |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | ≤ 1% ετησίως |
| Αποθήκευση | Μαξ. 30°C |
| Τεχνική διάταξη | 2.0V |
![]()
Εφαρμογές
- Έξυπνη μέτρηση: Μετρητές ηλεκτρισμού, νερού και φυσικού αερίου(συστήματα AMR/AMI).
-
Εναλλακτικά στη μνήμη: Ρυθμικά ρολόγια (RTC),Εφεδρική λειτουργία SRAM,ισχύς υποστήριξης υπολογιστή.
-
Βιομηχανικός εξοπλισμός: Ασύρματοι αισθητήρες,καταγραφείς δεδομένων,γεωτρήσεις πετρελαίου,βιομηχανική αυτοματοποίηση.
-
Ιατρικές συσκευές: Φορητός ιατρικός εξοπλισμός,ιατρικά όργανα.
-
Συσκευές ασφαλείας και ασφαλείας: Ασύρματοι αισθητήρες συναγερμού,ηλεκτρονικές κλειδαριές,συστήματα συναγερμού.
-
Στρατιωτική και Αεροδιαστημική: Στρατιωτικός εξοπλισμός επικοινωνίας,συστήματα πλοήγησηςλόγω του ευρέος εύρους θερμοκρασιών και της αξιοπιστίας.
Προειδοποιήσεις και οδηγίες ασφαλείας
Λειτουργία
- Μην επαναφορτίζετε:Αυτό είναι έναΠρωτογενής (μη επαναφορτιζόμενη)Η προσπάθεια φόρτισης μπορεί να προκαλέσειθέρμανση, διαρροή, ρήξη ή φωτιά.
-
Αποφύγετε βραχυκυκλώματα:Ένα βραχυκύκλωμα μπορεί να δημιουργήσει ακραία θερμότητα και να οδηγήσει σεεξαερισμός, έκρηξη ή φωτιάΠοτέ μην τοποθετείτε χαλαρές μπαταρίες όπου τα τερματικά μπορούν να έρθουν σε επαφή με μεταλλικά αντικείμενα.
-
Τωρινά όρια:Μη υπερβαίνετε τις τιμές που καθορίζονται από τον κατασκευαστή.μέγιστο συνεχές και παλμικό ρεύμαΗ χρήση του σε εφαρμογές υψηλότερης αποστράγγισης από ό,τι έχει σχεδιαστεί μπορεί να προκαλέσει καθυστέρηση της τάσης, πρόωρη βλάβη ή κίνδυνο.
-
Παρακολούθηση τάσης:Αποφύγετε την βαθιά έκκριση κάτω από το συνιστώμενο όριο.τάση διακοπής (2.0V).
-
Περιορισμοί θερμοκρασίας:Η έκθεση σε υπερβολική θερμότητα (π.χ. > 85°C) μπορεί να είναι επικίνδυνη.
Αποθήκευση και απόρριψη
- Αποθήκευση:Αποθήκευση σεδροσερό, ξηρό μέρος(κατά προτίμηση κάτω από +20°C έως +30°C).
-
Απόρριψη: Να μην απορρίπτεται σε κανονικά σκουπίδια.Οι μπαταρίες αυτές πρέπει να ανακυκλώνονται ή να απορρίπτονται ως επικίνδυνα απόβλητα σύμφωνα με τους τοπικούς κανονισμούς.
Άλλες απαγορεύσεις
- Μη καίτε:Η αποτέφρωση μπορεί να προκαλέσει έκρηξη.
-
Μην το αποσυναρμολογείτε:Η αποσυναρμολόγηση θα εκθέσει εσωτερικές χημικές ουσίες, οι οποίες είναι επιβλαβείς.
-
Μην αναμειγνύετε:Μην αναμειγνύεται με διαφορετικούς τύπους μπαταριών, μάρκες, χημικές ουσίες ή παλιές/ νέες μπαταρίες.



