1/2AAA 230mAh 1.2 V NIMH Επαναφορτιζόμενες Μπαταρίες Για Walkie Talkie Intercom Ασύρματο Interphone
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | UL IEC EN61951 |
| Αριθμό μοντέλου: | 1/2ΑΑΑ230 |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Υλικό: | Νι-MH | ΜΕΓΕΘΟΣ: | 1/2ΑΑΑ |
|---|---|---|---|
| Ικανότητα: | 230 mAH | Δυναμικό: | 1.2V |
| Βάρος: | 5.7g | Κύκλος ζωής: | ≥500 |
| Εσωτερική Δανία: | ≤55mΩ | Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | 15-20% ανά μήνα (στους 20 ° C) |
| όνομα: | nimh επαναφορτιζόμενες μπαταρίες | ||
| Επισημαίνω: | 230mA NIMH Επαναφορτιζόμενες Μπαταρίες,1.2 v νιμχ επαναφορτιζόμενες μπαταρίες,NI MH 1.2 V Aaa Επαναφορτιζόμενες Μπαταρίες |
||
Περιγραφή προϊόντων
1/2AAA 230mAh 1.2V NIMH επαναφορτιζόμενες μπαταρίες για Walkie Talkie Intercom ασύρματο interphone
Χαρακτηριστικά
- Συμπληρωματικό μέγεθος: 1/2AAA συντελεστής μορφής παρέχει μια λύση εξοικονόμησης χώρου για συμπαγές συσκευές.
- Αξιόπιστη απόδοση: Σταθερή έξοδος 1,2 V κατά το μεγαλύτερο μέρος του κύκλου εκφόρτισης.
- Περιβαλλοντικά φιλικό: δεν περιέχει τοξικά βαρέα μέταλλα (καδμίου, υδράργυρο, μόλυβδο).
- Ευρύ εύρος θερμοκρασίας: λειτουργεί αποτελεσματικά σε διάφορες περιβαλλοντικές συνθήκες.
- Κόστος-αποτελεσματικότητα: Λιγότερο κόστος ανά κύκλο σε σύγκριση με τις μπαταρίες μιας χρήσης.
- Αναφορτιζόμενο: Μπορεί να επαναφορτιστεί εκατοντάδες φορές, μειώνοντας τα απόβλητα και το κόστος.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική τάση | 1.2v |
| ΑξιολογημένηΔυναμικότητα | 230mAh |
| Τυπική χρέωση | 23mA ((0.1C) 16 ώρες |
| Γρήγορη φόρτιση | 230mA ((1C)1.1 ώρες |
| βάρος | 5.7g |
| Η τάση ανοικτού κυκλώματος | ≥ 1,25V |
| Εσωτερική διακυβέρνηση | ≤ 55mΩ |
| Τεχνική επιβολή |
4.6 ((0.02C) ~ 11.5 ((0.05C) Ta=0~40°C |
| Τεχνική διάταξη αποσύνδεσης | 1v |
| Μέγιστο ρεύμα εκφόρτισης |
690(3C) ΤΑ =0~ 50°C 0,8V διακοπή |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | 15-20% ανά μήνα (σε θερμοκρασία 20°C) |
| Ζωή κύκλου | ≥ 500 κύκλοι |
![]()
Εφαρμογές
- Συσκευές ασύρματης επικοινωνίας:Ραδιοφωνικά, συστήματα ενδοσύνδεσης, ασύρματα τηλεφωνήματα.
-
Ιατρικές συσκευές:Ακουστικά, ιατρικές οθόνες, φορητός διαγνωστικός εξοπλισμός.
-
Καταναλωτικά Ηλεκτρονικά:Δείκτες λέιζερ, φώτα LED, μικρά τηλεχειριστήρια.
-
Συσκευές IoT:Μικροί αισθητήρες, ασύρματες ετικέτες και συσκευές εντοπισμού.
-
Εφεδρική ισχύς:Εφεδρική μνήμη για μικρές ηλεκτρονικές συσκευές.
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
Η φόρτιση
- Χρησιμοποιήστε μόνο ειδικά φορτιστήρια NiMH με κατάλληλο έλεγχο τερματισμού.
-
Ποτέ μην φορτίζετε με ρεύματα άνω των 1C (230mA) χωρίς κατάλληλη ανίχνευση -ΔV.
-
Αποφύγετε την φόρτιση σε θερμοκρασίες κάτω των 0°C ή άνω των 45°C.
-
Βεβαιωθείτε ότι υπάρχει κατάλληλος εξαερισμός κατά τη φόρτιση.
Αποδέσμευση
- Αποφύγετε την βαθιά εκφόρτιση κάτω από 1,0 V ανά κύτταρο.
-
Μην κάνετε βραχυκύκλωμα στα τερματικά.
-
Παρακολούθηση της θερμοκρασίας της μπαταρίας κατά τη διάρκεια της υψηλής ταχύτητας εκφόρτισης.
-
Αντικαταστήστε ολόκληρα σύνολα μπαταριών σε συσκευές που απαιτούν πολλαπλά κύτταρα.
Αποθήκευση και χειρισμός
- Φυλάσσεται σε θερμοκρασία δωματίου (20°C) με κατάσταση φόρτισης 40-50%.
-
Αποφύγετε την αποθήκευση σε κατάσταση πλήρους φόρτισης ή πλήρους εκφόρτισης.
-
Να φυλάσσεται μακριά από το άμεσο ηλιακό φως και τις πηγές θερμότητας.
-
Αποθηκεύεται σε ξηρές συνθήκες για την αποφυγή τερματικής διάβρωσης.




