Επαναφορτιζόμενη μπαταρία λιθίου πολυμερούς 703040 3.7V 850 Mah Polymer Lithium Ion Battery
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Μάρκα: | OEM |
| Πιστοποίηση: | CB, CE, KC, ROHS, UN38.3 |
| Αριθμό μοντέλου: | 703040 850 mAh |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Υλικό: | πολυμερές σώμα λίθιου, καθαρό κοβάλτιο | Μοντέλο: | 703040 |
|---|---|---|---|
| Δυναμικό: | 3,7V | Ικανότητα: | 850mah |
| ΜΕΓΕΘΟΣ: | 7.5mm*30mm*40mm | contant ρεύμα απαλλαγής: | 1C |
| μέγιστο ποσοστό απαλλαγής: | 1C | Αντίσταση: | cell≤ 150 mΩ |
| Επισημαίνω: | Αναφορτιζόμενη μπαταρία πολυμερούς λιθίου 3,7 V,Μπαταρία ιόντων λιθίου πολυμερούς 850 Mah |
||
Περιγραφή προϊόντων
703040 Αναφορτιζόμενη μπαταρία πολυμερούς λιθίου 3.7v 850mah για υψηλή ταχύτητα εκφόρτισης
Χαρακτηριστικά
- Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Η χημεία Li-Po προσφέρει υψηλή αναλογία χωρητικότητας προς μέγεθος, παρέχοντας 850mAh σε ένα συμπαγές, λεπτό συντελεστή μορφής (7,5x30x40mm).
-
Ευέλικτος παράγοντας σχήματος: Ο σχεδιασμός των κυψελών σακούλας επιτρέπει ένα λεπτό και σχετικά ευέλικτο προφίλ σε σύγκριση με τα κυλινδρικά κύτταρα.
-
Υψηλός ρυθμός εκκένωσης: ικανός να υποστηρίζει ρυθμούς εκκένωσης κατάλληλους για εφαρμογές υψηλής ισχύος (μέχρι 1C συνεχώς, με προστασία που επιτρέπει υψηλότερους παλμούς).
-
Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου: Μπορεί να αντέξει πάνω από 500 κύκλους φόρτισης-αφόρτισης, διατηρώντας παράλληλα περισσότερο από το 80% της αρχικής του χωρητικότητας.
-
Ενσωματωμένο κύκλωμα προστασίας (τυπικό): συχνά περιλαμβάνει ένα Protection Circuit Module (PCM) που παρέχει:
-
Προστασία από υπερφόρτιση: 4,20V ± 0,05V
-
Προστασία κατά της υπερφόρτωσης: 2,7V ± 0,1V ή 3,0V ± 0,1V
-
Προστασία από υπερστροφή: 3,0±1,0A ή 2,0±1,0A
-
Προστασία από βραχυκύκλωμα
-
-
Χαμηλή Αυτοεκκένωση: < 3% ανά μήνα (σε θερμοκρασία δωματίου).
-
Χωρίς επίδραση μνήμης: Μπορεί να επαναφορτιστεί σε οποιαδήποτε κατάσταση φόρτισης χωρίς μείωση της χωρητικότητας.
Προδιαγραφές
| Τύπος | 703040 |
| Τυπική χωρητικότητα | 850mAh |
| Ονομαστική τάση | 3.7V |
| Μέγεθος | 7.5 mm x 30 mm x 40 mm |
| Βάρος | 13g |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.5C (425mA) |
| Τεχνική διάταξη αποσύνδεσης | 2.5V |
|
Μαξ συνεχής ρεύμα εκφόρτισης |
1C (850mA)(Προστατευμένο: συνήθως 3,0±1,0A) |
| Εσωτερική Αντίσταση | ≤ 100mΩ |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης: | 1C (850mA) |
| Θέρμανση φόρτισης: | 0°C έως 45°C |
| Θέρμανση εκκένωσης | -20°C έως 60°C |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -10°C έως 45°C |
| Ζωή κύκλου | 500+ φορές |
![]()
Εφαρμογή
- Καταναλωτικά Ηλεκτρονικά: ακουστικά Bluetooth, MP3/MP4 players, φορητά media players, ψηφιακές κάμερες, βιντεοκάμερες.
-
Συσκευές επικοινωνίαςΑκολουθήσεις GPS, PDA τηλέφωνα, ασύρματες συσκευές επικοινωνίας.
-
Έξυπνες συσκευέςΤεχνολογία που μπορεί να φορέσει κανείς, έξυπνα ρολόγια, ανιχνευτές γυμναστικής, ηλεκτρονικά κοσμήματα.
-
Ιατρικές συσκευές: Φορητές ιατρικές οθόνες, ακουστικά, διάγνωση.
-
Παιχνίδια και χόμπι: Παιχνίδια υψηλών επιδόσεων με τηλεχειρισμό (drones, μοντέλα αυτοκινήτων), εφαρμογές ρομποτικών μηχανισμών.
-
Συσκευές προσωπικής φροντίδας: Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές / ξυριστικά, προηγμένες κούρεμες μαλλιών.
-
Βιομηχανικές εφαρμογές: Φορητοί σαρωτές, καταγραφείς δεδομένων, αναγνώστες barcode, φορητοί τερματικοί.
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
Η φόρτιση
- Χρέωση εντός των προδιαγραφών:Μη φορτίζετε πάνω από τη μέγιστη τάση 4,2V ή υπερβαίνετε το μέγιστο ρεύμα φόρτισης (συνήθως 1C ή 850mA).
- Παρακολούθηση της θερμοκρασίας:Μην φορτίζετε ποτέ μπαταρία που είναι κάτω από το μηδέν (0 °C) ή αισθάνεται ζεστή στο άγγιγμα.
- Χρήση σε ασφαλές χώρο:Η φόρτιση πρέπει να γίνεται σε μη εύφλεκτη επιφάνεια και μακριά από εύφλεκτα υλικά.
- Αποφύγετε την υπερβολική αποφόρτιση:Σταματήστε τη χρήση της μπαταρίας πριν φτάσετε στην τάση διακοπής (2.5V - 3.0V, ανατρέξτε στις λεπτομέρειες του PCM).
- Σεβαστείτε τα σημερινά όρια:Μη υπερβαίνετε το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκφόρτισης (συνήθως 1C/850mA, ελέγξτε τα στοιχεία για το κύτταρο σας).
- Διαχείριση θερμοκρασίας:Αποφύγετε την εκφόρτωση εκτός της συνιστώμενης θερμοκρασίας (-20°C έως 60°C).
Αποθήκευση
- Τμήμα αποθήκευσης φορτίου: Για μακροχρόνια αποθήκευση (περισσότερη από ένα μήνα), αποθηκεύστε την μπαταρία σε κατάσταση φόρτισης 30% - 50% (SOC).
-
Ψυχρό και ξηρό περιβάλλονΗ ιδανική θερμοκρασία αποθήκευσης είναι συχνά μεταξύ -10°C και 25°C ή -20°C και 45°C.
-
Πυροσβεστό δοχείο: Για παρατεταμένη αποθήκευση ή για πολλαπλές μπαταρίες, σκεφτείτε να χρησιμοποιήσετε μια πυρόστακτη / λιπο-συστατική σακούλα ή δοχείο ασφαλείας.




