Μπαταρία ιόντων λιθίου 18650 3.7V 3400mAh 10A υψηλού ρυθμού για ηλεκτρονικά είδη ευρείας κατανάλωσης
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | ΙΑΠΩΝΙΑ |
| Πιστοποίηση: | UN38.3 MSDS CB CE BIS |
| Αριθμό μοντέλου: | ncr18650b |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Τύπος μπαταρίας: | Αναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου | Ονομαστική τάση: | 3,7V |
|---|---|---|---|
| Τυπική παραγωγική ικανότητα: | 3400mAh | Βάρος: | 48G |
| Διάσταση: | Διάμετρος: 18 mm Υψόμετρος: 65 mm | Ποσοστό εκφόρτισης: | 10Α |
| Θερμοκρασία εργασίας: | -20 έως 80 βαθμούς. | Κύκλος ζωής: | περισσότεροι από 500 κύκλοι |
| Επισημαίνω: | Μπαταρία 18650 3.7 V 3400mah,18650 3400mah 3.7 V,Ιονική μπαταρία λίθιου 18650 |
||
Περιγραφή προϊόντων
Μπαταρία ιόντων λιθίου 3.7V 3400mAh 10A High Rate 18650
Χαρακτηριστικά
- Υψηλή πυκνότητα ενέργειας: Προσφέρει χωρητικότητα 3400mAh σε τυπικό μέγεθος 18650
-
Δυνατότητα υψηλού ρυθμού: Υποστηρίζει ρεύμα συνεχούς εκφόρτισης έως 10A
-
Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου: Διατηρεί την απόδοση σε πάνω από 500+ κύκλους φόρτισης
-
Σταθερή τάση εξόδου: Σταθερή ονομαστική τάση 3.7V καθ' όλη τη διάρκεια της εκφόρτισης
-
Χαμηλή αυτοεκφόρτιση: <3% ανά μήνα σε θερμοκρασία δωματίου
-
Χωρίς φαινόμενο μνήμης: Μπορεί να επαναφορτιστεί σε οποιαδήποτε κατάσταση χωρίς απώλεια χωρητικότητας
Προδιαγραφές
| Τυπική χωρητικότητα | 3400mAh |
| Ονομαστική τάση | 3.7V |
| Διαστάσεις | 18mm (Διάμετρος) × 65mm (Ύψος) |
|
Μέγιστη εκφόρτιση Ρεύμα |
10A |
|
Εκφόρτιση Τάση αποκοπής |
2.5V |
| Βάρος | 48g |
| Διάρκεια ζωής κύκλου | ≥500 κύκλοι |
| Θερμοκρασία λειτουργίας |
Φόρτιση: 0°C έως 60°C; Εκφόρτιση: -20°C έως 80°C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης |
-20°C έως 50°C (Συνιστάται: 20-25°C) |
| Εσωτερική αντίσταση | ≤25mΩ |
| Ρυθμός αυτοεκφόρτισης | <3% ανά μήνα |
| Εγγύηση | 12 μήνες |
![]()
Εφαρμογές
- Φακοί υψηλής ισχύος: Τακτικός και επαγγελματικός φωτιστικός εξοπλισμός
-
Ηλεκτρικά εργαλεία: Δράπανα, πριόνια και άλλα ασύρματα εργαλεία
-
Φορητές τράπεζες ενέργειας: Λύσεις φόρτισης κινητών υψηλής χωρητικότητας
-
Ηλεκτρικά οχήματα: Ηλεκτρικά ποδήλατα, σκούτερ και άλλα ελαφρά ηλεκτρικά οχήματα
-
RC Hobbies: Drones και τηλεκατευθυνόμενα οχήματα
-
Ιατρικές συσκευές: Φορητός ιατρικός εξοπλισμός
-
Συστήματα UPS: Αδιάλειπτα συστήματα παροχής ρεύματος
-
Ηλεκτρονικά είδη ευρείας κατανάλωσης: Φορητοί υπολογιστές, κάμερες και εξοπλισμός ήχου
Προειδοποιήσεις & Προφυλάξεις
- Χρησιμοποιείτε μόνο φορτιστές ειδικούς για Li-ion με κατάλληλη ρύθμιση τάσης/ρεύματος
- Ποτέ μην υπερβαίνετε την τάση φόρτισης 4.2V
- Μην φορτίζετε σε θερμοκρασίες κάτω από 0°C ή πάνω από 45°C
- Διακόψτε τη χρήση εάν η μπαταρία ζεσταθεί, πρηστεί ή παρουσιάσει ζημιά κατά τη φόρτιση
- Αποφύγετε την εκφόρτιση κάτω από την τάση αποκοπής 2.5V
- Μην υπερβαίνετε το ρεύμα συνεχούς εκφόρτισης 10A
- Ποτέ μην βραχυκυκλώνετε τους ακροδέκτες της μπαταρίας
- Αφήστε την μπαταρία να κρυώσει μεταξύ εφαρμογών υψηλής αποστράγγισης
- Αποθηκεύστε σε κατάσταση φόρτισης 30-50% για μακροχρόνια αποθήκευση
- Διατηρείτε σε δροσερό, ξηρό περιβάλλον (ιδανικό 20-25°C)
- Κρατήστε μακριά από νερό και υγρασία





