Επαναφορτιζόμενη μπαταρία Li-ion 18650 4000mAh 3.7V, μεγάλης διάρκειας & υψηλής ισχύος
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | CE,ROHS, UL,SGS,REACH |
| Αριθμό μοντέλου: | 18650 4000mAh 3,7V |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| όνομα: | 18650 4000mah 3,7V επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου | Υλικό: | Ιόν λιθίου |
|---|---|---|---|
| Ικανότητα: | 4000 mAh | Δυναμικό: | 3,7V |
| Κύκλος ζωής: | ≥ 500 φορές | Τάση διακοπής φόρτισης: | 4,2V |
| Βάρος: | 48G | Τυπική χρέωση: | 0,5C (2000mA) |
| Επισημαίνω: | Μπαταρία λιθίου 18650 3.7V 3000mAh,Μπαταρία ιόντων λιθίου 18650 3.7 Volt 3000mAh,18650 3000mah 3 |
||
Περιγραφή προϊόντων
18650 4000mAh 3.7V Επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου Πάνω από 800 κύκλοι ζωής
Χαρακτηριστικά
- Υψηλή πυκνότητα ενέργειας: Προσφέρει υψηλή χωρητικότητα 4000mAh σε τυπικό συντελεστή μορφής 18650.
-
Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου: Η σταθερή χημεία παρέχει πάνω από 500 κύκλους φόρτισης/εκφόρτισης διατηρώντας παράλληλα την απόδοση.
-
Εξαιρετική απόδοση εκφόρτισης: Η σταθερή πλατφόρμα τάσης εκφόρτισης εξασφαλίζει σταθερή παροχή ενέργειας.
-
Υψηλά πρότυπα ασφαλείας: Ενσωματωμένη προστασία PTC (Πίεση/Θερμοκρασία/Ρεύμα) και CID (Συσκευή Διακοπής Ρεύματος) για ενισχυμένη ασφάλεια.
-
Χαμηλή αυτοεκφόρτιση: Διατηρεί καλά τη φόρτιση κατά την αποθήκευση.
Προδιαγραφές
| Ονομαστική χωρητικότητα | 4000mAh |
| Ονομαστική τάση | 3.7V |
| Τάση αποκοπής φόρτισης | 4.2V |
| Τάση αποκοπής εκφόρτισης | 2.75V |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.5C (2000mA) |
| Μέγιστο ρεύμα εκφόρτισης | 1C (4000mA) |
| Διάρκεια ζωής κύκλου | ≥500 φορές |
| Βάρος | 48g |
| Θερμοκρασία λειτουργίας |
Φόρτιση: 0°C έως +45°C Εκφόρτιση:-20°C έως +60°C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | -20°C έως +45°C |
![]()
Εφαρμογές
- Φορητές τράπεζες ενέργειας
-
Φακοί και φανάρια υψηλής απόδοσης
-
Ηλεκτρικά ποδήλατα και προσωπική μεταφορά (σε πακέτα πολλαπλών κυψελών)
-
Φορητές ιατρικές συσκευές
-
Ηλεκτρονικά είδη ευρείας κατανάλωσης (π.χ., προηγμένες συσκευές ατμίσματος, φορητά ηχεία)
-
Εφεδρικά τροφοδοτικά και συστήματα UPS
-
RC χόμπι και drones (σε πακέτα πολλαπλών κυψελών)
Προφυλάξεις χρήσης και προειδοποιήσεις ασφαλείας
-
Χρησιμοποιήστε έναν ειδικό φορτιστή Li-ion σχεδιασμένο για μπαταρίες 3.7V/4.2V. ΜΗΝ χρησιμοποιείτε φορτιστές Ni-MH/Ni-Cd.
-
Φορτίζετε εντός των καθορισμένων ορίων θερμοκρασίας (0°C έως 45°C).
-
Ποτέ μην φορτίζετε την μπαταρία χωρίς επίβλεψη για μεγάλα χρονικά διαστήματα.
-
Σταματήστε να χρησιμοποιείτε την μπαταρία και τον φορτιστή εάν η μπαταρία ζεσταίνεται, καπνίζει, φουσκώνει ή μυρίζει ασυνήθιστα κατά τη φόρτιση.
-
Μην εκφορτίζετε κάτω από την τάση αποκοπής (2.75V). Η βαθιά εκφόρτιση μπορεί να προκαλέσει μόνιμη ζημιά στην κυψέλη.
-
Μην υπερβαίνετε το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκφόρτισης (4000mA).
-
Αποφύγετε το βραχυκύκλωμα των ακροδεκτών. Ποτέ μην μεταφέρετε ή αποθηκεύετε μπαταρίες χαλαρά όπου μεταλλικά αντικείμενα (νομίσματα, κλειδιά) μπορούν να έρθουν σε επαφή και με τους δύο ακροδέκτες.
-
Χρησιμοποιήστε εντός του καθορισμένου εύρους θερμοκρασίας λειτουργίας (-20°C έως +60°C).
-
Αποθηκεύστε τις μπαταρίες σε δροσερό, ξηρό μέρος, ιδανικά σε κατάσταση φόρτισης 30-50% για μακροχρόνια αποθήκευση.
-
Κρατήστε μακριά από παιδιά και κατοικίδια.
-
Μην αποσυναρμολογείτε, συνθλίβετε, τρυπάτε, αποτεφρώνετε ή βυθίζετε σε υγρό.
-
Μην κολλάτε απευθείας στο σώμα της κυψέλης. Χρησιμοποιήστε συγκόλληση σημείων για τη συναρμολόγηση της συσκευασίας.
-
Εάν η μπαταρία είναι φυσικά κατεστραμμένη, διαρρέει ή είναι πρησμένη, διακόψτε τη χρήση αμέσως και απορρίψτε την σωστά.





