Επαναφορτιζόμενη μπαταρία λιθίου 3,7V 60Ah σε θήκη NMC
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κατασκευάστηκε στην Κορέα |
| Πιστοποίηση: | CB, CE, KC, ROHS,UN38.3 |
| Αριθμό μοντέλου: | SK60 |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| όνομα: | Κυψέλη θήκης μπαταρίας λιθίου | Υλικό: | Μπαταρία λίθιου Pounch |
|---|---|---|---|
| Δυναμικό: | 3,7V | Αχ: | 60 Αχ |
| ΜΕΓΕΘΟΣ: | 14.5*100* 300(309) χιλ. | Βάρος: | ≤850g |
| Αποθήκευση: | -20~ 45℃ | Κύκλος ζωής: | πάνω από 2000 φορές |
| Εγγύηση: | 1 έτος | ||
| Επισημαίνω: | Μπαταρία λιθίου 3,7V 60Ah σε θήκη,Κυψέλη μπαταρίας λιθίου 3 |
||
Περιγραφή προϊόντων
3.7V 60Ah Lithium Pouch μπαταρία επαναφορτιζόμενο NMC Pouch Cell
Χαρακτηριστικά
1Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Η χημεία NMC προσφέρει υψηλή ενεργειακή πυκνότητα, παρέχοντας σημαντική χωρητικότητα (60Ah) σε σχετικά συμπαγή και ελαφριά μορφή τσάντας (850g).
2. Υψηλή ικανότητα εκφόρτισης: ικανή να υποστηρίζει υψηλά συνεχή (έως 3C/180A) και κορυφαία παλμούς (6C/360A για 10s) ρεύματα εκφόρτισης, κατάλληλα για εφαρμογές υψηλής κατανάλωσης ενέργειας.
3Μακροχρόνια διάρκεια ζωής: Σχεδιασμένο για μακρά διάρκεια ζωής, συνήθως υποστηρίζει πάνω από 2000 κύκλους φόρτισης-αφόρτισης, διατηρώντας το 80% της αρχικής χωρητικότητας.
4Τα πλεονεκτήματα των κυψελών σάκου: Σε σύγκριση με τα κυψελά με μεταλλικό περίβλημα, τα κυψελά σάκου προσφέρουν: ασφαλέστερο τρόπο αποτυχίας, ελαφρύτερο βάρος, ευέλικτο παράγοντα σχήματος.
5Ευρύ εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας: Μπορεί να λειτουργήσει αποτελεσματικά σε ευρύ εύρος θερμοκρασιών, ιδιαίτερα χρήσιμο για εφαρμογές σε διαφορετικά περιβάλλοντα.
6.Μικρή αυτοαποδέσμευση: διατηρεί την φόρτιση για παρατεταμένες περιόδους όταν δεν χρησιμοποιείται.
Προδιαγραφές
| Κανονική χωρητικότητα | 60Ah@0,5C 2 ((30A) |
| Κανονική τάση | 3.7V |
| Βάρος κυττάρων | ≤ 850g |
| Μέγεθος κυττάρου | Δάχος:14 χιλιοστάΔιάμετρο:100 χιλιοστάΔιάρκεια:300 χιλιοστά |
| Δυνατότητα ρεύματος | 40,20 ± 0,05 V |
| Αποδέσμευση τάσης διακοπής |
2.75±0,05V (>0°C) · 20,50 ± 0,05 V (-20 °C ~ 0 °C) |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.5C 2 ((30A) |
| Τυποποιημένο ρεύμα εκφόρτισης | 0.5C 2 ((30A) |
| Συνεχή ρεύμα φόρτισης | 1.0C 2A (60A) |
| Μέγιστο συνεχές ρεύμα εκφόρτισης | 3.0C 2 A (180A) |
| Μαξ. Συν ρεύμα εκφόρτισης | 6C2 A (360A)/10s |
| Τεχνολογία μεταφοράς | 3.70±0.05V |
| Αποθήκευση | -20 έως 45°C |
| Διάρκεια κύκλου | Πάνω από 2000 φορές |
![]()
Εφαρμογή
- Ελαφριά ηλεκτρικά οχήματα (LEV):Ηλεκτρικά σκούτερ, ηλεκτρικά ποδήλατα, ηλεκτρικές μοτοσικλέτες και καρότσι γκολφ.
- Μη διακοπτόμενες πηγές ρεύματος (UPS):Εφεδρική ενέργεια για κρίσιμα συστήματα.
- Συστήματα αποθήκευσης ηλιακής ενέργειας:Αποθήκευση ηλιακής ενέργειας για οικιακή ή φορητή χρήση.
- Ενεργειακά εργαλεία:Μεγάλη ζήτηση για ασύρματα εργαλεία που απαιτούν υψηλό ρεύμα.
- Συστήματα ηλεκτρικής ενέργειας:Διαφορετικές εφαρμογές στα δίκτυα ηλεκτρικής ενέργειας και διανομής.
- Φορητοί σταθμοί ηλεκτρικής ενέργειας:Εφαρμογές αυτοσχέδιων ή εμπορικών φορητών λύσεων αποθήκευσης ενέργειας.
- Εφαρμογές για πλοία και RV:Συστήματα τροφοδοσίας πλοίων και οχημάτων αναψυχής.
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
- Χρησιμοποιήστε συμβατό φορτιστή:Χρησιμοποιήστε πάντα φορτιστή ειδικά σχεδιασμένο για τη χημεία NMC/Li-ion και διαμορφωμένο για τα όρια τάσης (4.2V) και ρεύματος της μπαταρίας.
- Χρέωση εντός των προδιαγραφών:Δεν πρέπει να φορτίζεται άνω της μέγιστης τάσης 4,2 V ή να υπερβαίνει το μέγιστο συνεχές ρεύμα φόρτισης που καθορίζεται από τον κατασκευαστή.
- Παρακολούθηση της θερμοκρασίας:Ποτέ μην φορτίζετε μπαταρία που είναι κάτω από το μηδέν ή η οποία αισθάνεται ζεστή στο άγγιγμα.
- Αποφύγετε την υπερβολική αποφόρτιση:Σταματήστε τη χρήση της μπαταρίας πριν φτάσετε στην τάση διακοπής (2.75V σε > 0°C· 2.50V σε -20°C έως 0°C).
- Σεβαστείτε τα σημερινά όρια:Δεν πρέπει να υπερβαίνετε το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης (3C/180A) για παρατεταμένες περιόδους, καθώς αυτό μπορεί να προκαλέσει υπερβολική παραγωγή θερμότητας και πιθανή βλάβη.
- Διαχείριση θερμοκρασίας:Αποφύγετε την απόρριψη εκτός της συνιστώμενης θερμοκρασίας (-20°C έως 55°C).
- Μεικτή αποθήκευση φορτίου:Για μακροχρόνια αποθήκευση (περισσότερη από ένα μήνα), αποθηκεύστε την μπαταρία σε κατάσταση φόρτισης (SOC) 30%-50%.
- Ψυχρό και ξηρό περιβάλλον:Η ιδανική θερμοκρασία αποθήκευσης είναι μεταξύ - 20°C και 25°C.

