Μπαταρία εργαλείων Sub C Nimh Cell 3000mAh 1.2V 15C Nimh
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | CE UN38.3 UL CB MSDS |
| Αριθμό μοντέλου: | Sub C 3000mAh |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Τύπος: | Επαναφορτιζόμενη μπαταρία NI-MH | Ονομαστική τάση: | 1.2V |
|---|---|---|---|
| Ονομαστική χωρητικότητα: | 3000mAh | Διάσταση: | Διάμετρος: 22.2mm ύψος: 42.5mm |
| Βάρος: | 53g | ΜΕΓΕΘΟΣ: | Υποβρύχιο κύτταρο |
| Εγγύηση: | 1 έτος | Κύκλος ζωής: | 500 κύκλοι |
| Επισημαίνω: | Μπαταρία εργαλείων 3000mAh,Στοιχεία μπαταρίας Sub C Nimh 1.2V,NI MH 3000MAH 1.2 V |
||
Περιγραφή προϊόντων
Μπαταρία κυψέλης SubC 1.2V 3000mAh για ηλεκτρική σκούπα, μπαταρία εργαλείων
Χαρακτηριστικά
-
Δυνατότητα υψηλού ρυθμού εκφόρτισης: Σχεδιασμένη για να παρέχει υψηλά συνεχόμενα (15C) και μέγιστα παλμικά (20C) ρεύματα εκφόρτισης, καθιστώντας την κατάλληλη για απαιτητικές εφαρμογές όπως τα ηλεκτρικά εργαλεία.
-
Ανθεκτική διάρκεια ζωής: Μπορεί να αντέξει πάνω από 500 κύκλους φόρτισης-εκφόρτισης διατηρώντας παράλληλα πάνω από το 80% της αρχικής της χωρητικότητας, εξασφαλίζοντας μακροζωία και αξία.
-
Χαμηλή εσωτερική αντίσταση: Πολύ χαμηλή εσωτερική αντίσταση (<8mΩ) επιτρέπει την παροχή υψηλού ρεύματος με ελάχιστη πτώση τάσης και παραγωγή θερμότητας.
-
Ευρύ φάσμα θερμοκρασίας λειτουργίας: Μπορεί να λειτουργήσει αποτελεσματικά σε ένα ευρύ φάσμα περιβαλλόντων, από -20°C έως +50°C.
-
Φιλικό προς το περιβάλλον: Δεν περιέχει βαρέα μέταλλα όπως κάδμιο ή μόλυβδο, καθιστώντας το μια πιο περιβαλλοντικά συνειδητή επιλογή.
προδιαγραφές
| Κανονική χωρητικότητα | 3000mAh |
| Κανονική τάση | 1.2V |
| Εσωτερική αντίσταση | <8 mΩ |
| Τάση διακοπής εκφόρτισης | 1.0V |
| Διαστάσεις |
Διάμετρος :22.2mm Ύψος :42.5mm |
| Ρεύμα τυπικής φόρτισης | 0.1C (300mA) για 15 ώρες |
| Ρεύμα ταχείας φόρτισης | 1C (3000mA) για ~65 λεπτά |
| Μέγιστο ρεύμα εκφόρτισης | 45A |
| Θερμοκρασία λειτουργίας |
Φόρτιση :0°C έως +45°C Εκφόρτιση: -20°C έως +50°C |
| Βάρος | 53g |
| Διάρκεια ζωής | 500 Κύκλοι |
| Εγγύηση ποιότητας | Ένα έτος |
![]()
Εφαρμογές
- Ηλεκτρικά εργαλεία: Δράπανα, πριόνια, κλειδιά κρούσης και άλλα ασύρματα εργαλεία.
-
Χόμπι τηλεκατεύθυνσης (RC): Υψηλής απόδοσης αυτοκίνητα RC, βάρκες και αεροσκάφη.
-
Επαγγελματικός φωτισμός: Φορητά προβολείς και φωτισμός έκτακτης ανάγκης.
-
Ιατρικές συσκευές: Ορισμένος φορητός ιατρικός εξοπλισμός.
-
Δευτερεύουσα παροχή ρεύματος: Αδιάλειπτα τροφοδοτικά (UPS) για συγκεκριμένες εφαρμογές.
Προειδοποιήσεις & Προφυλάξεις
Φόρτιση
- Χρησιμοποιήστε έναν φορτιστή ειδικό για NiMH: Χρησιμοποιείτε πάντα έναν φορτιστή σχεδιασμένο για τη χημεία NiMH.
-
Αποφύγετε την υπερφόρτιση: Μην υπερβαίνετε τους συνιστώμενους χρόνους φόρτισης (π.χ., 15 ώρες για φόρτιση 0.1C). Συνιστώνται σύγχρονοι έξυπνοι φορτιστές με ανίχνευση αρνητικής τάσης δέλτα (-ΔV) για αυτόματο τερματισμό της φόρτισης.
-
Παρακολούθηση θερμοκρασίας: Φορτίστε μόνο εντός του καθορισμένου εύρους θερμοκρασίας (0°C έως +45°C). Η φόρτιση εκτός αυτού του εύρους, ειδικά κάτω από 0°C, μπορεί να οδηγήσει σε μειωμένη χωρητικότητα και πιθανή ζημιά.
-
Φορτίστε σε καλά αεριζόμενο χώρο: Παρέχετε επαρκή χώρο γύρω από τον φορτιστή και την μπαταρία κατά τη φόρτιση.
Εκφόρτιση
- Αποφύγετε τη βαθιά εκφόρτιση: Ενώ είναι πιο ανεκτική από ορισμένες χημείες, η επανειλημμένη εκφόρτιση της μπαταρίας σε πολύ χαμηλές τάσεις (κάτω από 1.0V ανά κυψέλη) μπορεί να μειώσει τη διάρκεια ζωής της.
-
Διαχείριση θερμοκρασίας: Αποφύγετε την εκφόρτιση εκτός του συνιστώμενου εύρους θερμοκρασίας (-20°C έως +50°C). Το ακραίο κρύο μειώνει την απόδοση. η ακραία ζέστη επιταχύνει τη γήρανση.
-
Αποτρέψτε τα βραχυκυκλώματα: Τα βραχυκυκλώματα μπορούν να προκαλέσουν πολύ υψηλά ρεύματα, οδηγώντας σε υπερβολική υπερθέρμανση, ζημιά στους ακροδέκτες ή πυρκαγιά. Μονώστε τους ακροδέκτες όταν δεν χρησιμοποιούνται ή κατά τη μεταφορά.
Αποθήκευση
- Αποθήκευση με μερική φόρτιση: Για μακροχρόνια αποθήκευση, συνιστάται η αποθήκευση της μπαταρίας σε μερική κατάσταση φόρτισης (περίπου 40-60%). Η αποθήκευση της μπαταρίας για παρατεταμένες περιόδους ενώ είναι πλήρως φορτισμένη ή πλήρως εκφορτισμένη μπορεί να οδηγήσει σε υποβάθμιση της χωρητικότητας.
-
Δροσερό και ξηρό περιβάλλον: Αποθηκεύστε σε δροσερό, ξηρό μέρος μακριά από το άμεσο ηλιακό φως και τις πηγές θερμότητας. Η ιδανική θερμοκρασία μακροχρόνιας (1 έτους) αποθήκευσης είναι μεταξύ -20°C έως +25°C.
-
Τακτικοί έλεγχοι: Εάν αποθηκευτεί για πολύ μεγάλες περιόδους, ελέγχετε περιοδικά την τάση και επαναφορτίστε εάν πέσει σημαντικά για να αποφύγετε την υπερ-εκφόρτιση.



