Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες Nicd 4500mah 1.2 V Flat Top για φωτισμό έκτακτης ανάγκης Μπαταρία υψηλής θερμοκρασίας
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | CE IEC BIS |
| Αριθμό μοντέλου: | D4500MAH |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Τύπος μπαταρίας: | σφραγισμένη επαναφορτιζόμενη νικελίου-καδμίου μπαταρία | Δυναμικό: | 1.2V |
|---|---|---|---|
| Ικανότητα: | 4500mah | Βάρος: | 116G |
| Εγγύηση: | 1 Χρόνια | Εκφόρτιση Τάση διακοπής: | 1.0V |
| Εσωτερική αντίσταση: | ≤15mΩ | Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | 10-20% ανά μήνα |
| Επισημαίνω: | Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες NiCd 4500mah,Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες Nicd 1.2 V,Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες Flat Top Nicd |
||
Περιγραφή προϊόντων
4500mah 1.2V NiCd επαναφορτιζόμενες μπαταρίες επίπεδη κορυφή για επείγον φωτισμό μπαταρία υψηλής θερμοκρασίας
Χαρακτηριστικά
- Υψηλή χωρητικότητα: 4500mAh παρέχει παρατεταμένο χρόνο λειτουργίας για εφαρμογές έκτακτης ανάγκης.
-
Σχεδιασμός επίπεδης κορυφής: Ιδανικό για φορητές μπαταριών και σειριακές/παράλληλες διαμορφώσεις.
-
Εξαιρετική απόδοση υψηλού ρυθμού: Υποστηρίζει υψηλά ρεύματα εκκένωσης (έως 10C).
-
Ευρύ εύρος θερμοκρασίας: λειτουργεί αξιόπιστα σε ακραίες συνθήκες (-20°C έως 60°C).
-
Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου: 500+ κύκλοι με σωστή συντήρηση.
-
Αντίσταση στην επίδραση μνήμης: λιγότερο ευαίσθητη στην επίδραση μνήμης από τις παλαιότερες παρασκευές NiCd.
-
Γρήγορη δυνατότητα επαναφόρτισης: Υποστηρίζει την ταχεία φόρτιση με τον κατάλληλο εξοπλισμό.
Προδιαγραφές
|
Ονομαστική τάση |
1.2V |
| Κατηγοριακή δυναμικότητα | 4500mAh |
| Βάρος | 116 γραμμάρια |
| Ζωή κύκλου | ≥ 500 κύκλοι |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.1C (450mA) για 14-16 ώρες |
| ρεύμα ταχείας φόρτισης | 0.5C-1C (2250-4500mA)
με όριο -ΔV |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | 10-20% ανά μήνα (σε θερμοκρασία 20°C) |
| Τεχνική διάταξη αποσύνδεσης | 1.0V |
| Εσωτερική Αντίσταση | ≤ 15mΩ |
| Θερμοκρασία λειτουργίας |
Τεχνολογία: 0 °C έως +45 °C Εκφόρτωση: -20°C έως +60°C |
![]()
Εφαρμογές
- Φως έκτακτης ανάγκης:Πίνακες εξόδων, φωτισμοί έκτακτης ανάγκης, φωτισμός ασφαλείας.
-
Συστήματα ασφαλείας:Εφεδρική ισχύς για τα συστήματα συναγερμού.
-
Συστήματα UPS:Αδιάκοπη τροφοδοσία.
-
Ιατρικός εξοπλισμός:Ιατρικές συσκευές έκτακτης ανάγκης
-
Βιομηχανικός εξοπλισμός:Εφεδρική ισχύς για τα συστήματα ελέγχου.
-
Συστήματα ασφαλείας:Μηχανισμοί εξόδου κινδύνου.
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
Η φόρτιση
- Χρησιμοποιήστε μόνο ειδικά φορτιστήρια NiCd με κατάλληλο έλεγχο τερματισμού.
-
Ποτέ μην φορτίζετε με ρεύματα άνω των 1C (4500mA) χωρίς τη σωστή ανίχνευση -ΔV.
-
Αποφύγετε την φόρτιση σε θερμοκρασίες κάτω των 0°C ή άνω των 45°C.
-
Βεβαιωθείτε ότι υπάρχει κατάλληλος εξαερισμός κατά τη φόρτιση.
Αποδέσμευση
- Αποφύγετε την βαθιά εκφόρτιση κάτω από 1,0 V ανά κύτταρο.
-
Μην κάνετε βραχυκύκλωμα στα τερματικά.
-
Παρακολούθηση της θερμοκρασίας της μπαταρίας κατά τη διάρκεια της υψηλής ταχύτητας εκφόρτισης.
-
Αντικαταστήστε τις μπαταρίες όταν η χωρητικότητα πέσει κάτω από το 80% της αρχικής.
Αποθήκευση και χειρισμός
- Αποθήκευση σε θερμοκρασία δωματίου (20°C) με κατάσταση φόρτισης 40-50%
-
Αποφύγετε την αποθήκευση σε κατάσταση πλήρους φόρτισης ή πλήρους εκφόρτισης
-
Να φυλάσσεται μακριά από το άμεσο ηλιακό φως και τις πηγές θερμότητας.
-
Αποθήκευση σε ξηρές συνθήκες για την πρόληψη της τερματικής διάβρωσης
-
Εφαρμογή τακτικών δοκιμών για εφαρμογές έκτακτης ανάγκης




