7/5F6 1350mah NIMH Επαναφορτιζόμενη Μπαταρία 1.2V 1400mAh Μπαταρία Τσίχλας
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Πιστοποίηση: | MSDS UN38.3 IEC CE |
| Αριθμό μοντέλου: | 7/5F6 1.2V 1400mAh |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Τύπος μπαταρίας: | Prismatic Nimh μπαταρία | Δυναμικό: | 1.2V |
|---|---|---|---|
| Ικανότητα: | 1400mAh | Βάρος: | 40G |
| διάρκεια ζωής της μπαταρίας: | Περισσότεροι από 500 κύκλοι | Διάσταση: | 66.5mm*17mm*6.1mm |
| Εγγύηση: | Ένα χρόνο | Αποθήκευση: | μείον 20 - 55 μοίρες |
| Επισημαίνω: | 1350mah NIMH Επαναφορτιζόμενη Μπαταρία,NIMH Επαναφορτιζόμενη Μπαταρία 1.2V,1400mAh Μπαταρία Τσίχλας |
||
Περιγραφή προϊόντων
NIMH 1.2V 1400mAh 7/5F6 1350mah ni-mh επαναφορτιζόμενη μπαταρία τσίχλας Ni-MH
- Τεχνολογία χαμηλής αυτοαπολύσεως: διατηρεί έως και το 80% της φόρτισης του μετά από 1 έτος αποθήκευσης σε θερμοκρασία δωματίου.παρέχοντας ενέργεια έτοιμη για χρήση ακόμη και μετά από παρατεταμένη αποθήκευση και μειώνοντας την ανάγκη συχνής επαναφόρτισης πριν από τη χρήση .
-
Μεγάλη διάρκεια ζωής κύκλου: Μπορεί να αντέξει πάνω από 500 κύκλους φόρτισης-αφόρτισης διατηρώντας παράλληλα περισσότερο από το 80% της αρχικής της χωρητικότητας, προσφέροντας εξαιρετική μακροζωία και αξία.
-
Πρισματικός παράγοντας σχήματος: Το επίπεδο, ορθογώνιο σχήμα (66,5x17x6,1mm) επιτρέπει την αποτελεσματική χρήση χώρου και την ευέλικτη ενσωμάτωση σε λεπτές ή προσαρμοσμένες ηλεκτρονικές συσκευές,Σε αντίθεση με τα κυλινδρικά κύτταρα.
-
Περιβαλλοντικά φιλικό: Η χημεία NiMH δεν περιέχει τοξικά βαρέα μέταλλα όπως το κάδμιο ή ο μόλυβδος, καθιστώντας την μια πιο περιβαλλοντικά συνειδητή επιλογή.
-
Ευρύ εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας: ικανή να λειτουργεί αποτελεσματικά σε ευρύ φάσμα περιβάλλοντων, από -20 °C έως +60 °C, εξασφαλίζοντας αξιόπιστη απόδοση σε διάφορες συνθήκες.
-
Καλή ικανότητα εκφόρτισης υψηλού ρυθμού: Υποστηρίζει μέτρια έως υψηλά ρεύματα εκφόρτισης κατάλληλα για διάφορες εφαρμογές.
Προδιαγραφές
| Διάσταση | 66.5mm*17mm*6.1mm |
| Τετάρτη | 1.2V |
| Δυναμικότητα | 1400mah |
| Τεχνική διάταξη | 1V |
| Μέγιστη τάση φόρτισης | 1.42V |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.1C για 16 ώρες |
| Τυπικό ρεύμα εκφόρτισης | 1C Μέγιστο ρεύμα εκκένωσης 5C |
| Βάρος | 40g |
| Εργασιακό υλικό | Τόπος φόρτισης: 0°C έως +45°C |
| Αποδέσμευση: -20°C έως +60°C | |
| Αποθήκευση | -20°C έως +35°C |
| Διάρκεια κύκλου | 500 κύκλοι |
![]()
- Καταναλωτικά Ηλεκτρονικά:Απομακρυσμένα χειριστήρια, ψηφιακές κάμερες, φορητά ακουστικά, ηλεκτρονικά παιχνίδια.
-
Ιατρικές συσκευές:Φορητές ιατρικές οθόνες, μετρητές γλυκόζης αίματος, ακουστικά.
-
Εφεδρική ισχύς:Εφεδρικό αποθήκευση μνήμης για έξυπνους μετρητές, συσκευές IoT, συστήματα συναγερμού, ρολόγια.
-
Προϊόντα φωτισμού:Φανάρια LED, φώτα έκτακτης ανάγκης, φώτα με ηλιακή ενέργεια.
-
Εξοπλισμός επικοινωνιών:Ασύρματα τηλέφωνα, ασύρματα (walkie-talkies).
Προειδοποιήσεις και προφυλάξεις
- Χρησιμοποιήστε ειδικό φορτιστή NiMH:Χρησιμοποιήστε πάντα ένα φορτιστή σχεδιασμένο για τη χημεία NiMH.
- Αποφύγετε την υπερβολική χρέωση:Μην υπερβαίνετε τους συνιστώμενους χρόνους φόρτισης.
- Παρακολούθηση της θερμοκρασίας:Η θερμοκρασία της θέρμανσης πρέπει να είναι χαμηλότερη από τη θερμοκρασία της θέρμανσης.
- Η φόρτιση σε καλά αεριζόμενη περιοχή:Να παρέχεται επαρκής χώρος γύρω από το φορτιστή και την μπαταρία κατά την φόρτιση.
- Αποφύγετε την βαθιά εκκένωση:Ενώ είναι πιο ανεκτική από ορισμένες χημικές ουσίες, η επαναλαμβανόμενη εκφόρτιση της μπαταρίας κάτω από τη συνιστώμενη τάση διακοπής (1.0V) μπορεί να μειώσει τη διάρκεια ζωής της.
- Διαχείριση θερμοκρασίας:Αποφύγετε την εκφόρτωση εκτός του συνιστώμενου εύρους θερμοκρασίας (-20°C έως +60°C).
- Αποφύγετε βραχυκυκλώματα:Ποτέ μην αφήνετε τα θετικά (+) και αρνητικά (-) τερματικά να συνδέονται άμεσα.
Αποθήκευση
- Εξαιρετική αποθήκευση:Η μπαταρία μπορεί να αποθηκευτεί για παρατεταμένες περιόδους (έως 1 έτος) με ελάχιστη απώλεια φόρτισης.πολύ μακροχρόνια αποθήκευση(> 1 έτος), αποθήκευση σεμερική κατάσταση φόρτισης (περίπου 40-60%)σε έναδροσερό, ξηρό μέρος(ιδανικό:-20°C έως +25°C) εξακολουθεί να συνιστάται για βέλτιστη μακροζωία.
-
Αποφύγετε Εξαιρετικές Συνθήκες:Αποθηκεύστε μακριά από το άμεσο ηλιακό φως, την υγρασία και τις πηγές θερμότητας.




