Μπαταρία Ημιστερεάς Κατάστασης 2420mAh 3.7V για Φορητές Τράπεζες Ενέργειας
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Αριθμό μοντέλου: | -723861P |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1000 τεμ |
|---|---|
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Βιομηχανικό pakcage |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 εργάσιμες ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| όνομα: | Ημιαπαράλληλη μπαταρία | Δυναμικό: | 3,7V |
|---|---|---|---|
| Ικανότητα: | 2420mAh | Διάσταση: | 7.2mm × 38mm × 61mm |
| Βάρος: | 50G | Τυπικό ρεύμα χρέωσης: | 0,5C (1210mA) |
| Πρότυπο ρεύμα εκφόρτισης: | 0,2C (484mA) | Θερμοκρασία αποθήκευσης: | -20°C έως +45°C |
| Ποσοστό αυτο-εκφόρτωσης: | <3> | ||
| Επισημαίνω: | Μπαταρία Ημιστερεάς Κατάστασης 2420mAh,Μπαταρία Ημιστερεάς Κατάστασης 3.7V,Μπαταρία Ιόντων Λιθίου Ημιστερεάς Κατάστασης 3.7V |
||
Περιγραφή προϊόντων
2420mAh 3.7v Ημισφαιρική μπαταρία για φορητές μπαταρίες ρεύματος
Χαρακτηριστικά
- Βελτιωμένη ασφάλεια: Το ηλεκτρολύτη ημισφιχτής κατάστασης βελτιώνει σημαντικά την αντοχή σε διαρροές, θερμική διαφυγή και πυρκαγιά σε σύγκριση με τα συμβατικά υγρά ηλεκτρολύτη.
-
Υψηλή ενεργειακή πυκνότητα: Προσφέρει υψηλή χωρητικότητα σε ένα συμπαγές συντελεστή μορφής, κατάλληλο για εφαρμογές περιορισμένου χώρου.
-
Μακροχρόνια διάρκεια κύκλου: Η σταθερή διεπαφή ηλεκτροδίου-ηλεκτρολύτη συμβάλλει στην παρατεταμένη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.
-
Ευρύ εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας: ικανή να λειτουργεί αποτελεσματικά σε ευρύ εύρος θερμοκρασιών.
-
Χαμηλή αυτοαποφόρτιση: διατηρεί την φόρτιση για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα κατά την αποθήκευση.
Προδιαγραφές
| Κανονική χωρητικότητα | 2420mAh |
| Κανονική τάση | 3.7V |
| Δυνατότητα φόρτισης | 4.2V |
| Διάσταση | 7.2 mm × 38 mm × 61 mm |
| Τυπικό ρεύμα φόρτισης | 0.5C (1210mA) |
| Μέγιστο ρεύμα φόρτισης | 1.0C (2420mA) |
| Τυπικό ρεύμα εκφόρτισης | 0.2C (484mA) |
|
Μαξ. Συνεχή ρεύμα εκφόρτισης |
1.0C (2420mA) |
| Επιχείρηση Teerature |
Τόπος φόρτισης: 0°C έως +45°C
Αποδέσμευση: -20°C έως +60°C |
| Βάρος | 50g |
| Θέρμανση αποθήκευσης | -20°C έως +45°C |
| Ποσοστό αυτοαπολύσεως | < 3% ανά μήνα |
![]()
Εφαρμογές
- Καταναλωτικά Ηλεκτρονικά:Αξιοτελή smartphones, tablets, ultra-thin laptops, και συσκευές AR/VR.
-
Μεταφορτωτές τράπεζες ισχύος:Συγκινητική και μεγάλης χωρητικότητας αποθήκευση ενέργειας.
-
Ασύρματα περιφερειακά:Ακουστικά Bluetooth, πληκτρολόγια και ποντίκια υπολογιστών.
-
Συσκευές IoT:Αισθητήρες και μονάδες επικοινωνίας που απαιτούν μακροχρόνια αξιοπιστία.
-
Ιατρικές συσκευές:Φορητός εξοπλισμός παρακολούθησης υγείας όπου η ασφάλεια είναι κρίσιμη.
Προειδοποιήσεις και οδηγίες ασφαλείας
Η φόρτιση
- Χρησιμοποιήστε καθορισμένους φορτιστές:Η φόρτιση γίνεται μόνο με φορτιστή σχεδιασμένο για μπαταρίες ιόντων λιθίου 3,7V με τη μέθοδο CC/CV.
-
Ελέγχος θερμοκρασίας:Μην φορτίζετε εκτός του εύρους θερμοκρασίας του0°C έως +45°CΗ φόρτιση κάτω των 0°C μπορεί να προκαλέσει μόνιμη βλάβη, ενώ η φόρτιση πάνω από τους 45°C είναι επικίνδυνη.
-
Περιορισμοί τάσης/ή ρεύματος:Μη υπερβαίνουν τη μέγιστη τάση φόρτισης4.25Vή το μέγιστο ρεύμα φόρτισης.
Αποδέσμευση
- Περιορισμός τάσης:Μην εκφορτώνετε την μπαταρία κάτω από την τάση διακοπής της2.75VΗ βαθιά εκκένωση μπορεί να καταστρέψει την μπαταρία.
-
Όριο ρεύματος:Μη υπερβαίνει το μέγιστο συνεχές ρεύμα εκκένωσης.
-
Θέρμανση:Αποφύγετε την εκφόρτωση σε θερμοκρασίες πέραν του καθορισμένου εύρους για βέλτιστες επιδόσεις και ασφάλεια.
Αποθήκευση
- Ιδανική χρέωση αποθήκευσης:Για μακροχρόνια αποθήκευση (περισσότερη από ένα μήνα), αποθηκεύστε τη μπαταρία σε επίπεδο φόρτισης 30% έως 50%.
-
Περιβάλλον αποθήκευσης:Η συνιστώμενη θερμοκρασία αποθήκευσης είναι -20°C έως 45°C, αλλά χαμηλότερες θερμοκρασίες (π.χ. 10-25°C) είναι ιδανικές για την ελαχιστοποίηση της γήρανσης.




